Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Derman (Dizi)

Başrollerini güzelliğinden ve yeteneğinden sual olunmaz Şevval Sam ile ne yazarsam yazayım yetmeyeceğini bildiğim için betimlemekten kaçındığım müzisyen Feridun Düzağaç’ın paylaştığı Derman dizisinin ilk bölümü 05.07.2008 tarihinde Kanal D’de yayınlandı.


Şevval Sam’ın Amerika’da yaşayan ünlü bir cerrahı canlandırdığı dizide Feridun Düzağaç karşımıza bir hasta yakını olarak çıkıyor. Senaryosunu Gani Müjde’nin yazdığı dizide artık klasikleşmiş uç nokta karakterler, dizi boyunca tebessüme yer yer kahkahalara sebep oluyor. Sağlık sistemindeki aksaklıkları ve bundan faydalananları eğlenceli bir biçimde eleştiriyor. Şevval Sam ve Feridun Düzağaç’ın yetenekleri de eklenince dizi yazın vazgeçilmezlerinden olacak gibi görünüyor. İlk bölümünde olay örgüsüyle eğlence vaat etmesine rağmen Şevval Sam’ın Amerika’ya dönmek üzere havaalanına giderken karşılaştığı Türkiye’nin öbür yüzü karşısında döktüğü gözyaşları, gelecek bölümlerde bizi mizah unsurlarının yanı sıra trajikomik gerçeklerle de karşı karşıya bırakacağını gösteriyor. Biraz eğlenmeye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız bu diziyi izlemeden duramayacaksınız. Olur da izlemeye başlarsanız kendinizi şimdiden hazırlayın. Çünkü Derman dizisi sağlık sistemini yerden yere vuracak gibi görünüyor !

31 Yorum

Yorum

Durma sende düşünceni yaz ...!
Bazı HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. / Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır. Kod ÇeviriKod Çeviri EmojilerEmojiler