Ana içeriğe atla

Şifrelerinizi Kaptırmayın

Bu sıralar Yapı Kredi Bankası müşterilerine Sahte bir mail ile bankacılık şifreleri çalınıyor.

Son bir haftadır Turk kullanıcıların mail adreslerine düşmeye başlayan bir mail, Yapı Kredi Bankası'ndan gönderilmiş izlenimi uyandırıyor.Mail içinde, internet bankacılığı ile iglil bazı düzenlemeler için iletideki linke tıklayarak gerekli işlemleri yapmaları isteniyor.

Ancak ileti içinde Yapı Kredi Bankası'nın web adresi gibi görünen link, aslında korsanların düzenlediği, İngiltere'de kayıtlı http://bodyinthebox.co.uk/jos/media/nx/index.html adresine yönleniyor. Bu adreste, Yapı Kredi Bankası'nın online bankacılık sayfası görünümünde hazırlanmış sahte bir sayfa bulunuyor ve kullanıcılardan giriş yapmaları için müşteri numaraları ile şifrelerini istiyor.
Bu resimdeki görüntü hackerların yaptığı sahte sayfa

Sayfanın gönrüntüsüne kanıp şifrelerini kutuulara gieren kullanıcıların ise tüm banka hesaplarının kontrlolü korsanların eline geçiyor.Eğer daha once bu maillerden almış ve şifrelerinizi ilgili sahte sayfaya girmişseniz, geç olmadan derhal bankanızı arayıp şifrelerinizi değiştirmeniz gerekiyor.

İnternet bankası kullanıcıların dikkatli olması gereken bir kaç husus var
  • Hiçbir Şekilde boyle maillere cevap vermemeleri şüpelenmeleri durumunda bankaları ile irtibat kurmaları önerilir
  • İnternet Bankacılıgına girereken her zaman adresi elle yazıp girmeleri önerilmektedir
  • İnternet şübesine girişte adres çubugundaki adresi her zaman kontrol etmeleri önerilir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Altered Carbon Netflix

Altered Carbon  2018  yapımı siberpunk , bilimkugu türünde netflix dizisi; Richard K. Morgan tarafından kaleme alınan ve 2002 yılında yayımlanan siberpunk bilimkurgu romanı Altered Carbon, insan aklının bildiğimizden farklı şekilde geliştiği uzak bir gelecekte geçiyor.

Ücretsiz Blog servisleri

Çeşitli Blog Sağlıyıcıları Blogger.com - Dünyaca ünlü ilk blog sağlıyıcısı Google'ın satın alması ile dahada büyüdü 2,5 milyona yakın üyesi olduğu tahmin ediliyor. Türkçe desteği , ücretsiz Domain barındırma imkanı mevcut (Herkese Blogger'ı öneririm) Blog.com - Türkçe destekli bir başka blog sağlayıcı BlogYx.com - Yerleşik Chat box seçeneği mevcut Windows Live Spaces - Microsoft'un Blog servisi Hotmail,Msn ve Live Maille bütünleşik çalışıyor Terapad.com - Ücretli ve ücretsiz seçenekleri mevcut blog sağlayıcısı Blogging.com - İngilizce destekli blog sağlayıcı WordPress Destekli Ücretsiz Blog sağlıyıcıları WordPress.com - Hepimiz biliyoruz.Türkçe desteği mevcut Blogetery.com - Tema desteği , anti-spam uygulaması , Ücretsiz sub-domain imkanı BlogRox.com - 50MB of ücretsiz online alan iimkanı . Blogsome.com - WordPress MU platformlu blog sağlayıcı Edublogs.com - Başka bir Wordpress destekli blog sağlayıcısı Türk Blog Sağlıyıcıları Blogcu.com -

Zenfone Lollipop Güncellemesi

Asus otomatik güncelleme dağıtmadan önce Lollipop kaynak kodlarını kendi sitesinde yayınladı manuel kurulum için telefonunuzun modeline göre güncelleme dosyasını telefonunuzun kok dizinine indiriyorsunuz daha sonra otomatik bir uyarı alacaksınız ve kurulum başlayacak. Android Lollipop 5.0 güncellemesini;