Ana içeriğe atla

Nortondan Kurtulmanın Yolu

Sisteme kurulduktan sonra getirdiği aşırı yük nedeni ile yavaşlamaya neden olan Norton ürünlerinden tamamen kurtulmanın yolunu ilginç bir yöntemle açıklıyoruz.

Güvenlik için sunduğu çözümlere rağmen, bazen de güvenlik açığının sebebi olan Norton yazılımlarını bilgisayarınıza kurduğunuzda, gözle görülür derecede bir yavaşlama hissedersiniz. Bunun nedeni; yükleme işleminde hedeflenen Norton yazılımına ait dosyaların yanı sıra, diğer Norton yazılımları için de zemin hazırlayan dosyaları yüklüyor olmanız. Daha kötüsü, bu yazılım ve dosyaları Program Ekle/Kaldır'dan silseniz bile hala tam anlamıyla kurtulamıyorsunuz.

Çaresi nedir?
Norton, kendi hatasını kabul etmiş olacak ki, daha önceden el altından sunduğu Norton Removal Tool'u (Norton yazılımlarını sistemden tamamen kaldıran araç) güncelleyerek destek isteyenlere sunuyor.

Hangi yazılımları kaldırıyor?
Norton Removal Tool'u kullanarak sisteminizden tamamen temizleyebileceğiniz yazılımların listesi ise şöyle;

:: Norton AntiSpam 2004/2005
:: Norton AntiVirus 2003
:: Ghost 2003, Ghost Version 9.0 ve 10.0
:: Norton GoBack 3.1 ve 4.2
:: Norton Internet Security 2003 ve 2007.2
:: Norton Password Manager
:: Norton Personal Firewall 2003 ve 2006
:: Norton SystemWorks 2003 ve 2007
:: Norton Confidential Online 2007
:: Norton Internet Security Add-on Pack
:: Norton Save and Restore 1.0
:: Norton 360

İndirin
Ne olur ne olmaz! İleride bir gün yukarıdaki Norton yazılımlarını kurarsanız size gerekecek olan bu aracı şimdiden indirip bir yerlerde saklayın.

:: Norton Removal Tool'u indirmek için buraya tıklayın.

Kaynak:shiftdelet

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ücretsiz Blog servisleri

Çeşitli Blog Sağlıyıcıları Blogger.com - Dünyaca ünlü ilk blog sağlıyıcısı Google'ın satın alması ile dahada büyüdü 2,5 milyona yakın üyesi olduğu tahmin ediliyor. Türkçe desteği , ücretsiz Domain barındırma imkanı mevcut (Herkese Blogger'ı öneririm) Blog.com - Türkçe destekli bir başka blog sağlayıcı BlogYx.com - Yerleşik Chat box seçeneği mevcut Windows Live Spaces - Microsoft'un Blog servisi Hotmail,Msn ve Live Maille bütünleşik çalışıyor Terapad.com - Ücretli ve ücretsiz seçenekleri mevcut blog sağlayıcısı Blogging.com - İngilizce destekli blog sağlayıcı WordPress Destekli Ücretsiz Blog sağlıyıcıları WordPress.com - Hepimiz biliyoruz.Türkçe desteği mevcut Blogetery.com - Tema desteği , anti-spam uygulaması , Ücretsiz sub-domain imkanı BlogRox.com - 50MB of ücretsiz online alan iimkanı . Blogsome.com - WordPress MU platformlu blog sağlayıcı Edublogs.com - Başka bir Wordpress destekli blog sağlayıcısı Türk Blog Sağlıyıcıları Blogcu.com -

Altered Carbon Netflix

Altered Carbon  2018  yapımı siberpunk , bilimkugu türünde netflix dizisi; Richard K. Morgan tarafından kaleme alınan ve 2002 yılında yayımlanan siberpunk bilimkurgu romanı Altered Carbon, insan aklının bildiğimizden farklı şekilde geliştiği uzak bir gelecekte geçiyor.

Zenfone Lollipop Güncellemesi

Asus otomatik güncelleme dağıtmadan önce Lollipop kaynak kodlarını kendi sitesinde yayınladı manuel kurulum için telefonunuzun modeline göre güncelleme dosyasını telefonunuzun kok dizinine indiriyorsunuz daha sonra otomatik bir uyarı alacaksınız ve kurulum başlayacak. Android Lollipop 5.0 güncellemesini;