Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Skype'nin Online TV Yazılımı "Joost"

Gözünü internet üzerinden televizyon yayıncılığına diken Skype'nin kurucuları, online televizyon yazılımına 'Joost' adını verdi.The Venice Project (Venedik Projesi) adıyla bir süredir beta sürümü denenmekte olan dünyanın internet üzerinden ilk televizyon hizmetinin girişimcileri, Joost'un Londra ofisinde, diğer televizyon yatırımlardan farklı bir deneyim sağlayan hizmeti tanıttı.
Joost yazılımının tam ekranda, TV yayın kalitesinde olduğunu, anında kanalların değiştirilebildiğini ve bir izleyicinin tüm TV ihtiyaçlarını karşılayabildiğini söyleyen Frederik de Wahl, hizmetin şu anda hala deneme aşamasında olduğunu, denemek isteyenlerin davetiyeyle yazılım indirebileceklerini belirtti.
Joost'dan Bir Ekran Görüntüsü

Şu anda 6 bin kişi tarafından denenmekte olan 'Joost'un beta sürümü, bir bilgisayar ekranında yüksek kalite, tam ekran video gösterme özelliğine sahip.

  • Kullanıcılar bilgisayarlarına bu yayınları izleyebilmek için geliştirilen yazılımı indirerek, ekranın sol tarafındaki menüden izlemek istedikleri kanalları arayabiliyor.
  • Ekranın altındaki kontrol bölümü de izlenen programın, durdurulması, ileri veya geri oynatılmasına olanak sağlıyor.
  • Sağ taraftaki menüde de kullanıcılara video listelerini veya programla ilgili yorumlarını arkadaşlarıyla paylaşma olanağı sunan interaktif katılım aracı bulunuyor.
Sizde joost programını test etmek istiyorsaız burdan..