Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Küresel Isınmaya Karşı Tepkimiz

Küresel ısınma dünyamızın geleceğini tehdit ediyor.Böyle giderse küresel ısınmadan kaynaklanan susuzluk, kuraklık, açlık, seller, kasırgalar, deniz seviyelerinin yükselmesi, iklim göçleri, hastalıkların yayılması ve daha birçok felaketle çocuklarımızın ve diğer canlıların üzerinde yaşayacağı bir gezegen kalmayacak. Bizler de önümüzdeki yılları, küresel ısınmanın bugünden görülen belirtilerini çok daha ağır yaşayarak zorluk içinde geçireceğiz.Dünya bugün hemen sera gazı salımlarına dur demezse, 10 yıl sonra geri dönmek için çok geç olacağını önde gelen bilim insanları ısrarla vurguluyor.
Örnek olarak Avustralya hükümeti, küresel ısınmayla mücadele kapsamında sıcak ışık kaynağı olan ampullerin kullanımını yasaklamaya hazırlanıyor.Sözkonusu önlemler kapsamında hükümet, ampul kullanımının yasaklanmasını öngörüyor. Çevre Bakanı Malcolm Turnbull, 2010 yılında ülkedeki tüm ampullerin yerini florasanların almasının planlandığını belirtmiş.
Fakat biz ne yapıyoruz memurların mesai saatlerini one çekmeyi planlıyoruz 7.00 de mesaiye gelmek için erkenden kalkan memurlar sabahın o karalıgında elektirik harcamayacakmı boyle boş onlemler alacağımıza TÜRKİYE KYOTO'YU İMZALA !

Hatta bu konu ile ilgili birde kampanya başlatılmış. Dedikleri gibi Ne Kömür, Ne Petrol, Ne Nükleer, Güneş, Rüzgar Bize Yeter!

Kyoto Protokolü şu anda tüm dünyadaki 160 ülkeyi ve sera gazı salınımlarının %55′inden fazlasını kapsamaktadır.Aşşağıdaki resimde koyoto protokolüne destek veren vermeyen ve çekimser kalan(türkiye) ülkeler gösterilmekte.Sera gazının salımı sırlamasında 1.sırada yer alan Amerika tüm baskılara karşın hala protokolü imzalamamakta direnmektedir.

Resmi büyük görmek için tıklayın