Ana içeriğe atla

Vista'nın Getirdikleri

Bildiğiniz gibi artık vista piyasada fakat vistayı kullanabilmek için gereken minumum donanım özellikleri bile cebimizi yakıyor.Bu konu ile ilgili yazıyı daha önce yazmıştım
Vista 30 ocak tümdünyada satışa sunuldu ve toplam 6 ayrı çeşidi bulunmakta.İkisi iş yerleri diyer dördü ev kullanıcılarına yönelik.Fakat Türkçe sürümü için şubat sonunu beklememiz gerekecek.Bu yeni işletim sistemi öncelikle yüksek donanım ihtiyacı istiyor bu tek dezavantajı değil tabikide Mevcut donanımlarlada uyum sorunu yaşabileceğimizi unutmamak gerek.Vistanın bu yüksek donanım gereksinimleri kullanıcıları üzsede Donanım firmaları buişten memnun gibi görünmekteler.Hali ile satışlarda bir artış beklemekteler.Acaba bu microsoftun bize küçük bir oyunumu?

Son çıkardığı işletim sistemlerine bakıldığında istenilen Donanım gereksinimleri olarak Bellek ihtiyacında 4 disk alanında yaklaşık 10 kat işlemci hızında isede 3 kat bir artış göze çarpıyor.Gerçekten komple bilgisayarlarımızı değiştirmemiz gerecek yakında.Bu yüksek İstekler bence vistanın satış hızının istenilen seviyede olmasını etkileyecektir.Vistaya gerçek anlamda geçişin biraz zaman alacağı kanaatindeğim.
Microsoft 1985'de çıkardığı ilk windowsla tüm dünyayı pencerelerle tanıştırmıştı.Daha sonradan iş dünyası için windows NT adı altında özel bir yazılım hazırlanmıştı Microsoft ama esas sükseyi Windows95 ile yapmıştı.En son olarakda windows XP yi piyasa sürmüştü.

Yorumlar

  1. Hangi akılsız gider de satın alır merak ediyorum, çok gereksiz bir şey ya. Yeni bir özelliği var mı diyorum, yok, ee peki bu anormal sistem gereksimleri ne için ? Linux'da bile xgl çalıştırmak için i915gm dahili ekran kartları yetiyor, bu Windows'a ne oluyor ? Millet artık uyanın ve gerçeğinin farkına varın, vista diye diye gözünüz körelmiş.

    YanıtlaSil
  2. işte tamda anlatmak istediğim bu microsoft bence tekelleşme çabası içinde hatta şuanda A.B vistaya dava açmış bulunmakta internet ortak altyapısı olan htlm yerine sadece vista tarafından desteklenen XAML dilini getirdiği için. Vs Vs...
    valla şu linux biraz daha gelişsin xp cdmi çöpe atacağım vistanın yaptıklarını zaten linux hayli hayli yapıyor sonuçta pazarlama tekniği Fatih!

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Durma sende düşünceni yaz ...!
(Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır.)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ücretsiz Blog servisleri

Çeşitli Blog Sağlıyıcıları Blogger.com - Dünyaca ünlü ilk blog sağlıyıcısı Google'ın satın alması ile dahada büyüdü 2,5 milyona yakın üyesi olduğu tahmin ediliyor. Türkçe desteği , ücretsiz Domain barındırma imkanı mevcut (Herkese Blogger'ı öneririm) Blog.com - Türkçe destekli bir başka blog sağlayıcı BlogYx.com - Yerleşik Chat box seçeneği mevcut Windows Live Spaces - Microsoft'un Blog servisi Hotmail,Msn ve Live Maille bütünleşik çalışıyor Terapad.com - Ücretli ve ücretsiz seçenekleri mevcut blog sağlayıcısı Blogging.com - İngilizce destekli blog sağlayıcı WordPress Destekli Ücretsiz Blog sağlıyıcıları WordPress.com - Hepimiz biliyoruz.Türkçe desteği mevcut Blogetery.com - Tema desteği , anti-spam uygulaması , Ücretsiz sub-domain imkanı BlogRox.com - 50MB of ücretsiz online alan iimkanı . Blogsome.com - WordPress MU platformlu blog sağlayıcı Edublogs.com - Başka bir Wordpress destekli blog sağlayıcısı Türk Blog Sağlıyıcıları Blogcu.com -

Altered Carbon Netflix

Altered Carbon  2018  yapımı siberpunk , bilimkugu türünde netflix dizisi; Richard K. Morgan tarafından kaleme alınan ve 2002 yılında yayımlanan siberpunk bilimkurgu romanı Altered Carbon, insan aklının bildiğimizden farklı şekilde geliştiği uzak bir gelecekte geçiyor.

Zenfone Lollipop Güncellemesi

Asus otomatik güncelleme dağıtmadan önce Lollipop kaynak kodlarını kendi sitesinde yayınladı manuel kurulum için telefonunuzun modeline göre güncelleme dosyasını telefonunuzun kok dizinine indiriyorsunuz daha sonra otomatik bir uyarı alacaksınız ve kurulum başlayacak. Android Lollipop 5.0 güncellemesini;