Ana içeriğe atla

Z-Blog Listem

Z-blog denen şey Marc Collier tarafından başlatılmış, Technorati‘nin backlink yöntemini kullanarak blogları sıralama düşüncesine karşı (A-Blog Listesi deniyor), bloggerların diğer blogları sevdiklerini(love-link) göstermek ve o blogların daha iyi bir sıralamayı hakkettiklerini belirtmek için diğer bloglara bağlantı vermesi ile oluşturulan bir listeden ibaret. Bloggerlar tarafından oluşturulan el yapımı bir liste. Yani bloggerların birbirlerine link vererek zenginleşmeleri… Arslanlar şehri ve mürekkep.org da gördükden sonra bende bu akıma katılayım dedim.

Kuralları ise
 1. Yeni bir blog yazısı oluşturun.
 2. Aşağıda verdiğim listeyi olduğu gibi kopyalayın ve yazınıza yapıştırın.(Yani aşağıda belirttiğim “İşte benim Listem” ve “Aldığım liste” altındaki bağlantıları yazınıza ekleyin.. Listeyi oluştururken bağlantıların doğru olarak girmeye özen gösterin, metin tabanlı bir listenin katkısı olmayacaktır.)
 3. Listeye eklemek istediğiniz bağlantıları ekleyin. (illa listeye, bu yazıyı gördüğünüz blog dışında, bir blog eklemeniz gerekmiyor, listeyi olduğu gibide yayınlayabilirsiniz ama önemli olan kendi blog linkinizi kesinlikle eklememeniz.)
 4. Bu olayı hangi blogdan gördüyseniz o blogun adını listeye ekleyin. Yani, bu yazıyı bilgisiz.org da gördüyseniz, listeye bilgisiz.org da ekleyin.
 5. Biraz öncede belirttiğim gibi kesinlikle kendi blogunuzu eklemeyin.
 6. Eklediğiniz bağlantıların anasayfalara gittiğine emin olun.
 7. Yazıyı yayınlayın.


Benim Listem

 1. cadde14
 2. Bildirgeç
 3. sosyal mekan
 4. Blog Böceği
 5. Aylak Abaküs
 6. Arslanlar Şehri
 7. Faideli
 8. PashArt
 9. AkişBelgelendirme
 10. Firefox
 11. Pardus


Aldığım Liste

 1. Mürekkep.org
 2. Japonya’da Öğrencilik
 3. Kriptografi Gördüm, Wunjo…
 4. Faideli Şeyler
 5. Bilgisiz.org
 6. Yakuter
 7. Ylmz.com
 8. Deneyimler
 9. dolmakalem
 10. TeknoSeyir
 11. Emre Sokullu
 12. İzlenimler
 13. t-infection
 14. Evin Delisi
 15. Kedi Tasması
 16. Acemi Blogcu
 17. Blog Böceği
 18. Altı Üstü Tasarım
 19. Pınar’ın Linux Günlüğü
 20. Altı Üstü Tasarım
 21. Nahnu.Org
 22. TeknoSeyir
 23. Günlük Haftalık Aylık
 24. Acemi Blogcu
 25. Burkina Fasa Fiso Halk Cemahiriyesi
 26. OceanGray
 27. Teknoist
 28. Manhem
 29. aYYaS Blog
 30. gurkantr.com | kişisel blog
 31. Karalama Defteri
 32. Sinemacılık ve Filmcilik Yararına Bağımsız İletişim Plâtformu
 33. DmRy : Günlük Haftalık Aylık
 34. Linux Gezegeni
 35. Pardus Dünyası
 36. Meren’s Wall
 37. Moleschino
 38. Burkina Fasa Fiso Halk Cemahiriyesi
 39. Queen of Lub
 40. Zikzak Weblog
 41. hakan.uygun.yazıyor.*
 42. Tamamen Saçmalık
 43. Masaüstüm
 44. Back to the 80’s
 45. Photoshop TR

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Altered Carbon Netflix

Altered Carbon  2018  yapımı siberpunk , bilimkugu türünde netflix dizisi; Richard K. Morgan tarafından kaleme alınan ve 2002 yılında yayımlanan siberpunk bilimkurgu romanı Altered Carbon, insan aklının bildiğimizden farklı şekilde geliştiği uzak bir gelecekte geçiyor.

Ücretsiz Blog servisleri

Çeşitli Blog Sağlıyıcıları Blogger.com - Dünyaca ünlü ilk blog sağlıyıcısı Google'ın satın alması ile dahada büyüdü 2,5 milyona yakın üyesi olduğu tahmin ediliyor. Türkçe desteği , ücretsiz Domain barındırma imkanı mevcut (Herkese Blogger'ı öneririm) Blog.com - Türkçe destekli bir başka blog sağlayıcı BlogYx.com - Yerleşik Chat box seçeneği mevcut Windows Live Spaces - Microsoft'un Blog servisi Hotmail,Msn ve Live Maille bütünleşik çalışıyor Terapad.com - Ücretli ve ücretsiz seçenekleri mevcut blog sağlayıcısı Blogging.com - İngilizce destekli blog sağlayıcı WordPress Destekli Ücretsiz Blog sağlıyıcıları WordPress.com - Hepimiz biliyoruz.Türkçe desteği mevcut Blogetery.com - Tema desteği , anti-spam uygulaması , Ücretsiz sub-domain imkanı BlogRox.com - 50MB of ücretsiz online alan iimkanı . Blogsome.com - WordPress MU platformlu blog sağlayıcı Edublogs.com - Başka bir Wordpress destekli blog sağlayıcısı Türk Blog Sağlıyıcıları Blogcu.com -

Zenfone Lollipop Güncellemesi

Asus otomatik güncelleme dağıtmadan önce Lollipop kaynak kodlarını kendi sitesinde yayınladı manuel kurulum için telefonunuzun modeline göre güncelleme dosyasını telefonunuzun kok dizinine indiriyorsunuz daha sonra otomatik bir uyarı alacaksınız ve kurulum başlayacak. Android Lollipop 5.0 güncellemesini;