Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

McAfee SiteAdvisor


McAfee SiteAdvisor'den bugün haberdar oldum. Gerçekten güzel ve yararlı bir eklenti hemen belirteyim. Eklentinin marifetlerine gelirsek McAfee SiteAdvisor eklentisi girdiğimiz sitelerin yada google , yahoo veya msn de arama yaptığımızda karşımıza çıkan sitelerin güvenlik derecelerini spam yapıp yapmadıklarını bize söyluyor(örnk). Tarayıcımıza kuracağımız ufak bir eklenti ile tarayıcımızın alt veya üst koşesine McAfee SiteAdvisor tuşu ekleniyor ve girdiğimiz sitenin güvenlik derecesini veri tabanından okuyup güvenilirse yeşil riskli ise sarı güvenilmez ve casus yazılımlar içeriyorsa kırmızı yanarak sizi uyarıyor.

Tabi bazı siteler McAfee SiteAdvisor robotları tarafından incelenmemiş olabilir bu durumda ise incelenmesi için McAfee SiteAdvisor'a yollaya biliyoruz. Bir diğer güzel yanı ise kayıtlı kullanıcıların sitelerin bilgi sayfalarında görüşlerini dile getirebiliyor olması. Birde şurada risk haritası yayınlamışlar.
Şuanda Firefox (yükle) ve IE (yükle) için eklentisi mevcut

2 Yorum

Yorum
Erdinç
admin
2/4/07 20:32 ×

Güzel bir eklenti explorer'ıma kurdum özellikle googlda crack araken işe yarıyor hangi sitelerin güvenilir olduğunu görmüş oluyorum

Cevapla
avatar
Such
admin
3/4/07 15:57 ×

Kullanıyordum bi güvenlik sitesinin tavsiyesi ile öğrenmiştim tavsiye ederim çok güzel bir eklenti.

Cevapla
avatar

Durma sende düşünceni yaz ...!
Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır. Kod ÇeviriKod Çeviri EmojilerEmojiler