Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

YouTube'suz KALDIK

Internetin video paylaşımında bir numaraları sitesine ülkemizde yasak getirildi.
İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi, Atatürk'e hakaret edilen video görüntülerin yer aldığı siteye erişim yasağı koydu.
İnternette video paylaşımının en önemli isimlerinden biri olan YouTube, içeriğinden dolayı mahkeme kararı ile ülkemizde yasaklandı.
Alınan bilgiye göre, Atatürk'e hakaret edilen video görüntüleriyle ilgili haberlerin basında yer alması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Savcısı Nurten Altınok, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğüne talimat vererek, konuyla ilgili görüntüleri istedi. Gönderilen delil niteliğindeki bir CD'yi inceleyen Savcı Altınok, nöbetçi mahkemeden erişimin engellenmesini talep etti. İstanbul Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesi de Güvenlik Şube Müdürlüğünce gönderilen delil niteliğindeki bir CD'ye el koyma kararının onanması ve YouTube'ye erişimin engellenmesi talebini kabul etti. Mahkemenin kararında, Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı, Türk Bayrağı üzerine İngilizce küfür içeren yazılar yazılarak aşağılandığı anlaşıldığından talebin kabul edildiği belirtilmiş.
Nasıl bir zihniyet ben anlamakta güçlük çekiyorum kendini bilmez bir yunanlı yüzünden YouTube dan mahrum bırakılıyoruz. Türklüğe hakaret ve küçük düşürmekden dava açacaklarına Türkleri cezalandırıp siteye erişimi kesiyorlar.Teknoloji çağında yaşarken karanlıkta bırakılmadıkmı ?