Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Blogger'dan Yeni Eklentiler


Blogger iki yeni eklentisini duyurdu artık isteyenler sayfalarına Newsrell ve VideoBar adlı eklentileri yerleştirebilecekler.

Newsrell eklentisi Search Expression kutucuğundaki yazılı anahtar kelimelerle ilgili haberleri Google News'den tarayıp gösteren bir bar. Barı eklemeye kalktığımızda Search Expression kısmında Apple Google ve Microsoft kelimeleri yazılı olarak geliyor bunları tamamen silebilir yada virgül koyarak istediğiniz kadar anahtar kelime (Yani görmek istediğiniz haberlerin anahtar kelimelerini) eklebilirsiniz (örnek olarak ben blogger kelimesini ekledim)
Bu eklentinin malesef Türkçe desteği yok haberler ingilizce olarak gösteriliyor.
Bir diğer eklenti ise Video Bar eklentisi ; aynı Newsrell eklentisinde olduğu gibi yine yazdığımız anahtar kelimelerle ilgili videyoları YouTube ve Google Video'dan tarayarak ilişkili 4 videyoyu gösteriyor. Eklentilerden de anlaşılacağı üzere Google Blogger'ı iyice kendine entegre etmiş oluyor.

Ufak bir not bu eklentileri eski klasik tema kullanıcıları kullanamıyor. Kullana bilmek için temalarını upgrade etmeleri gerek.

1 Yorum:

Yorum
Such
admin
2/4/07 20:10 ×

ailemizin arama motoru google senden daha fazla eklenti bekliyoruz bunu bize çok görmeyeceğini ümid ediyor gözlerinizden öpüyoruz sevgiyle :p

Such
Cevapla
avatar

Durma sende düşünceni yaz ...!
Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır. Kod ÇeviriKod Çeviri EmojilerEmojiler