Ana içeriğe atla

Microsoft'a yazılım sattılar

Microsoft, iki arkadaşın kurduğu yazılım şirketi Devbiz'i satın aldı. Devbviz web tabanlı programla dikkatleri üzerine çekti.
"Şirketi kuran Hakan Eskici üniversiteden yakın arkadaşı olan Ahmet Ali Akkaş'la birlikte kurdu. " TeamPlain Web Access ürününün Microsoft'un dikkatini çekmesi üzerine görüşmelerin başladığını ardından da bu noktaya gelindiğine dikkat çekti. Şirketin bu yazılımı, program geliştiricilerin her an her yerde uygulamalara uzaktan ulaşabilmesini sağlayan web yazılımından oluşuyor. Geliştirilen sistemle herhangi bir bilgisayar üzerinden merkezdeki sunucuya ulaşılıp, yazılımlar hakkında son durum bilgileri alınabiliyor. Bunun için herhangi bir program yüklenmesi gerekmiyor. Yeni ürün Microsoft'un Visual Studio yazılım geliştirme platformu bünyesinde kullanılıyor.
Peki Devbiz ne iş yapıyor?
Devbiz, dünyada 4 milyar dolarlık bir pazarı oluşturan 'yazılım bileşenleri' alanında faaliyet gösteriyor. Müşterileri arasında Unilever, Yahoo, Accenture, Texas Instruments gibi firmalar var. Amerikan hükümetinin hazırladığı açık kaynak kodlu uygulama ve firmaların yer aldığı 'Open Source Reference Book 2004' adlı kitaba da giren Devbiz, ABD Senatosu'na ürün sattı.
Şirketin hedef müşteri kitlesi, yazılım geliştiren ve bu alana odaklanmış firmalar, kurum içinde yazılım geliştiren yazılımcılar ve yöneticiler. Şirket başta e - posta bileşeni olmak üzere, güvenlik ve ileri teknoloji alanında ürün geliştiriyor. Satış yaptıkları ülkeler arasında ABD'nin yanı sıra, Kanada, İngiltere, Fransa, Hindistan, Çin ve Bahreyn bulunuyor.
[kaynak]

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Altered Carbon Netflix

Altered Carbon  2018  yapımı siberpunk , bilimkugu türünde netflix dizisi; Richard K. Morgan tarafından kaleme alınan ve 2002 yılında yayımlanan siberpunk bilimkurgu romanı Altered Carbon, insan aklının bildiğimizden farklı şekilde geliştiği uzak bir gelecekte geçiyor.

Ücretsiz Blog servisleri

Çeşitli Blog Sağlıyıcıları Blogger.com - Dünyaca ünlü ilk blog sağlıyıcısı Google'ın satın alması ile dahada büyüdü 2,5 milyona yakın üyesi olduğu tahmin ediliyor. Türkçe desteği , ücretsiz Domain barındırma imkanı mevcut (Herkese Blogger'ı öneririm) Blog.com - Türkçe destekli bir başka blog sağlayıcı BlogYx.com - Yerleşik Chat box seçeneği mevcut Windows Live Spaces - Microsoft'un Blog servisi Hotmail,Msn ve Live Maille bütünleşik çalışıyor Terapad.com - Ücretli ve ücretsiz seçenekleri mevcut blog sağlayıcısı Blogging.com - İngilizce destekli blog sağlayıcı WordPress Destekli Ücretsiz Blog sağlıyıcıları WordPress.com - Hepimiz biliyoruz.Türkçe desteği mevcut Blogetery.com - Tema desteği , anti-spam uygulaması , Ücretsiz sub-domain imkanı BlogRox.com - 50MB of ücretsiz online alan iimkanı . Blogsome.com - WordPress MU platformlu blog sağlayıcı Edublogs.com - Başka bir Wordpress destekli blog sağlayıcısı Türk Blog Sağlıyıcıları Blogcu.com -

Zenfone Lollipop Güncellemesi

Asus otomatik güncelleme dağıtmadan önce Lollipop kaynak kodlarını kendi sitesinde yayınladı manuel kurulum için telefonunuzun modeline göre güncelleme dosyasını telefonunuzun kok dizinine indiriyorsunuz daha sonra otomatik bir uyarı alacaksınız ve kurulum başlayacak. Android Lollipop 5.0 güncellemesini;