Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Amerikan Halkının Durumu

Cnn muhabiri yolda çevirdiği kişilere basit(!) sorular soruyor ve aldığı cevaplar. Amerikan toplumunun içler acısı hali yorumsuz...

10 Yorum

Yorum
ottomene
admin
25/6/07 18:32 ×

türkiye de de yok değil böle insanlar:D ama büyüklükleriyle övünen amerikalıların biraz dünyadan haberleri olması lazım.

Cevapla
avatar
yengeç
admin
25/6/07 21:52 ×

en bomba israilin dinine müslim demesi =)

Cevapla
avatar
Fatih Arslan
admin
26/6/07 00:07 ×

Cidden dünyadan habersiz o kadar insan var ki, aklım almıyor. Böyle bir çalışma kayserideki yerel bir tv de yaptı. Aynı sonuçlar geldi. Dünya genelinde insanlar aptal bırakılmak isteniyor galiba.

Saf tüketim topluluğu, ne yaptığını irdelemeyecek, ulusunu milletini düşünmeyecek, önüne yemek koyacaksın yiyecek o kadar. Sorgulamayacak bile. Günümüzdeki matrix insan tohumları. Sanal bir dünyadaymış gibi yaşayacaklar.

Cevapla
avatar
süzgeç
admin
26/6/07 00:27 ×

muhakkak her ülkede böyle tipler vardır fakat konusu geçen ülke; kendilerini dünyanın efendisi zanneden bir ülke olunca daha da reklamı yapılmalı diye düşünüyorm

Cevapla
avatar
26/6/07 00:36 ×

@ fatih arslan:

Dünyayı yöneten ve erk'i elinde tutanların, ülke/millet ayırt etmeksizin insanları "bilinçli ve sistemli olarak aptal etmeye çalıştığı" konusunda haklısınız.

Ama bir de şu var; bireysel olarak uyanmak/uyanmayı istemek gerekiyor. Bu şuurluluk düzeyinin ne milletle, ne ırkla, ne dinle, ne lisanla ne de eğitimle alakası var.

Tıpkı verdiğiniz örnekte, yani ilk Matrix filminde Thomas Anderson/Neo'nun uyanmayı tercih etmesi gibi.

Korkarım, doğuştan gelen ve bilinçaltı yoluyla, yani istem dışı olarak, bunu yapabilecek kabiliyet ve donanıma sahip insan sayısı çok az olduğundan, seslerini duyuramıyorlar. Azınlıkta kalıyorlar, insanları aydınlatamıyorlar. Ya da toplum tarafından dışlanıp "deli, çılgın, abdal, münzevi, manyak" gibi sıfatlarla anılıyorlar.

@ yengeç:

Amerikalıların şuursuzluk düzeylerine dair en gerçekçi yaklaşımları Michael Moore'un filmlerinde ya da kitaplarında görebilirsiniz. Gerçekten çıldırtıcı olabiliyorlar. Bunlar da benden birkaç örnek:

* John Travolta Okullardaki Şiddet Eylemlerini Yorumluyor!

* Kürtaj konusunda Püriten Amerikalılar Kapışıyor

* George W. Bush Gece Nasıl Uyuyabiliyor?

* Tao Te Ching ve Gerçek Bilgelik hakkında

* Dr.Ölüm'ü Serbest Bırakan Amerikan Adalet Sistemi

* Michael Moore'a Ne Oldu?

* Virginia Tech ve Nasa Olayı

Cevapla
avatar
omerunal
admin
26/6/07 13:10 ×

Bide bizden bir görüntü vereyim çanakkale savaşıyla ilgili. Şehitlerimizin kemikleri sızlıyordur bunları görünce. http://www.youtube.com/watch?v=TzLdq1vqlNc

Cevapla
avatar
yengeç
admin
26/6/07 13:13 ×

@omerunal
malesef bizde koyun toplum yolunda ilerliyoruz inşallah bizler azınlıkda kalmayız

Cevapla
avatar
Mert Ulas
admin
27/6/07 10:11 ×

Hem bunu hem de çanakkale ile ilgili olanı daha önceden izlemiştim ve inanılmaz gerçekten. Sonra en büyük hatayı kendimin yaptığını anladım, her insanın standart bir bilgi birikimi olduğunu kabul ederek, sokakta yürüyen her insana bu gözle bakmanın asıl yanlış olduğunu anladım çünkü gerçek bundan çok uzakta.

Cevapla
avatar
costa
admin
28/6/07 18:03 ×

bu insanlara bir önerim var istanbula gelsin hepsi ve daha sonra boğaz köprüsünden aşağı atlasınlar.Hepsini geçtim adamın "biz nerdeyiz" demesi vardı bir yerde ve U ile başlayan ülkeye kendi ülkelerini şöyleyememeleri

Cevapla
avatar
volkanalabaz
admin
29/6/07 20:18 ×

Tamam kabul edilmeli ki çok salakça evet ama bu her ülkede var.Almanya’da da ve diğer büyük ülkeler’de de.Türkiye’de de sonuç pek değişmez bence ama ben herkesin salakça cevaplar verdiğini düşünmüyorum bu işler böyle adamlar dışarıya kendilerini attıkların da en salaklarını bulmuşlar ve bence gerçekte 500 kişiyle konuşmuşlarsa 100 kişisi bilmiştir.Ama gerçekten çok komik olanları var:) :)

Cevapla
avatar

Durma sende düşünceni yaz ...!
Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır. Kod ÇeviriKod Çeviri EmojilerEmojiler