Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Street View'den Son Gelişmeler

İnternet dünyasını şu aralar şüphesizki googlemap'in yeni uygulamaya koyduğu Street View özelliği meşkul ediyor. Gün geçmesinki bir başka haber bir başka görüntü inter sayfalarında görünmesin tartışılmasın. Son gelişmeler ise şöyle;
En büyük merak Street View'de kullanılan teknoloji işte son olarak internet sayfalarına düşen bir haberde google'ın o meşhur gizemli arabası olduğu iddaa edilen panelvan'ın görüntüleri yayınlanmış. Tabi ortalıkda gezen bir çok iddaa var ama bu son görüntüler sanırsam google'in arabasının objektiflere yakanlandığını gösteriyor.(resmi büyük görmek için tıklayın)
Bir diğer konuşulan konu ise google'ın bu işlemi yaparken acaba insanların özel anlarına yada mahremiyetlerine tecavüz edip etmediği bir kısım hukukcuya göre google'ın kullandığı görüntülerdeki kişiler eyer böyle bir durum varsa karşı dava açabileceklerini iddaa etmekde bu konu ile de son bir resim ortaya çıkmış bir arabadaki kadının g-string'i görünüyor yorum sizin...

Başka bir görüntüde ise bir okulun bahçesindeki tabela dikkati çekiyor."Öğrencilerin fotoraflarını çekmek yasaktır" o sırada bahçede hiç öğrenci yok ama ya olsa idi ?

1 Yorum:

Yorum
emre.exixiz
admin
6/6/07 07:39 ×

Bu aracın teyit edildiğini biliyorum, Birleşik Devletlerde bulunan sohbet arkadaşımın biri gayri resmi yerel mecmualarda bunun onandığını söyledi. İnanmaktan başka çaremiz yok galiba ki zaten aynalı bölgelerde kendi kadraja sokan hayli Google-Van var :) Hem bu araçlar oldukça sayıdalar, az değiller..
Aklıma takıla bir soru ise şu :
Bu Street-View servisi tüm küreye nasıl yayılacak ?
Devletler buna izin vermek zorunda mı ?
Hadi Google Earth bi yere kadar, uydu görüntüsü ama, PanelVanlar ?
Merakım hayli de büyük iyi mi :)

emre.exixiz
Cevapla
avatar

Durma sende düşünceni yaz ...!
Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır. Kod ÇeviriKod Çeviri EmojilerEmojiler