Ana içeriğe atla

Mavi Ajanda

MaviAjanda bir web2.0 girişimi diye biliriz Murat Turan'nın bana mail atarak rica etmesi üzerine MaviAjanda'yı şöyle bir tanıyalım.

Mavi Ajanda bir Web 2.0 ajandasıdır.Mavi Ajanda'da ajanda özelliklerinin yanı sıra Gazete Okuma, Sürükle & Bırak Anasayfa düzenleme gibi kullanışlı özellikleride mevcut, ayrıca ücretsiz olarak SMS hatırlatma seçeneğide var ki bu oldukça işe yarar bir uygulama olmuş...
Mavi Ajanda'nın özelliklerini kısaca özetlersek;
* Takvimi kullanarak günlük işlerinizi düzene sokabilirsiniz
* Akıllı takvim özelliği ile tek seferlik, günlük, haftalık etklinlikleri ekleye biliyorsunuz.
* SMS ve E-Posta ile istediğiniz zaman hatırlatma özelliği mevcut.

* İstediğiniz gazetenin haberlerini tek sayfadan okuma.
* Widget(Oyun, radyo, sözlük...), RSS Beslemeleri, Anlık Gazete Başlıkları ile Anasayfanızı donatın ve sürükle & bırak desteği ile istediğiniz şekilde yerleştirme.

* 100MB'lık dosya deposu sunuyor

* Tek tıkla notları kaydedin
*Web 2.0 tasarımı ve Ajax altyapısı
Tanıtım demosu
MaviAjanda'dan diğer bir bahseden ise webrazzi olmuş.

Yorumlar

 1. Severiz böyle Web2 sitelerini. Hayırlı olsun. Genç ve başarılı bir arkadaş. Yolu açık.

  YanıtlaSil
 2. ben fena bulmadım açıkcası başarılar diliyorum bizdede ne cevherler olduğunu görüyoruz işte =)

  YanıtlaSil
 3. Gizlilik ile ilgili hiçbir açıklama yada ibare göremedim ben ve ayrıca bu konuyla ilgili mail atmama rağmen bir cevap alamadım.

  Ama genel olarak güzel görünüyor.

  YanıtlaSil
 4. @such gerçekten güzel noktaya değinmişsin bir cevap alırsan bizlerlede paylaşırsın umarım

  YanıtlaSil
 5. Merhaba,
  Ben sitenin kurucusu ve programcısı Murat Turan.

  Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.

  @Such, yengeç
  Mavi Ajanda kullanıcı sözleşmesi şurada belirtildiği gibi 19 Temuuz 2007 tarihinde eklendi.Üye olurken bu sözleşmeyi görebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel bir paylaşım sabah okumuştum Murat beyden cevap gelmesi iyi oldu

  YanıtlaSil
 7. Tanıyorum ben bu çocuğu ya, şahsen olmasa bile nam-ı kulağımıza gelmişti. Başarılı bir programcı. Bizim topraklardan da böyle programcılar çıkabiliyormuş demek.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Durma sende düşünceni yaz ...!
(Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır.)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Altered Carbon Netflix

Altered Carbon  2018  yapımı siberpunk , bilimkugu türünde netflix dizisi; Richard K. Morgan tarafından kaleme alınan ve 2002 yılında yayımlanan siberpunk bilimkurgu romanı Altered Carbon, insan aklının bildiğimizden farklı şekilde geliştiği uzak bir gelecekte geçiyor.

Ücretsiz Blog servisleri

Çeşitli Blog Sağlıyıcıları Blogger.com - Dünyaca ünlü ilk blog sağlıyıcısı Google'ın satın alması ile dahada büyüdü 2,5 milyona yakın üyesi olduğu tahmin ediliyor. Türkçe desteği , ücretsiz Domain barındırma imkanı mevcut (Herkese Blogger'ı öneririm) Blog.com - Türkçe destekli bir başka blog sağlayıcı BlogYx.com - Yerleşik Chat box seçeneği mevcut Windows Live Spaces - Microsoft'un Blog servisi Hotmail,Msn ve Live Maille bütünleşik çalışıyor Terapad.com - Ücretli ve ücretsiz seçenekleri mevcut blog sağlayıcısı Blogging.com - İngilizce destekli blog sağlayıcı WordPress Destekli Ücretsiz Blog sağlıyıcıları WordPress.com - Hepimiz biliyoruz.Türkçe desteği mevcut Blogetery.com - Tema desteği , anti-spam uygulaması , Ücretsiz sub-domain imkanı BlogRox.com - 50MB of ücretsiz online alan iimkanı . Blogsome.com - WordPress MU platformlu blog sağlayıcı Edublogs.com - Başka bir Wordpress destekli blog sağlayıcısı Türk Blog Sağlıyıcıları Blogcu.com -

Zenfone Lollipop Güncellemesi

Asus otomatik güncelleme dağıtmadan önce Lollipop kaynak kodlarını kendi sitesinde yayınladı manuel kurulum için telefonunuzun modeline göre güncelleme dosyasını telefonunuzun kok dizinine indiriyorsunuz daha sonra otomatik bir uyarı alacaksınız ve kurulum başlayacak. Android Lollipop 5.0 güncellemesini;