Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

2.Blog Yazarları Toplantısı Ve Birazda Magazin

11 Ağustos Cumartesi 2. Türk Blog Yazarlari toplantısı Taksim Hill'de gerçekleştirdik. Bu seferki toplantımızda bazı arkadaşlarımız sunum yaptılar oldukça güzel ve doyurucu bir toplantı oldu. Toplantıyı canlı yayınlamamız neticesinde(videyoları gokcenkaran'nın sitesinden seyredebilirsiniz) online olarak izleyenlerden sorular geldi arkadaşlar onları yanıtladı.Katılan herkeze teşekkürler.

Burdan sonrası BlogMagazin köşesine aittir.Biraz ciddi biraz komik ve cıvık olabilir sakın korkmayın.

Evet şimdi Blog magazin köşemizin yakaladığı bir kaç kare
İlk fotorafta Wolkanca.com un yazarı volkanı görüyorsunuz kendilerini yeni evlenmiştir.Fakat bize gelen bir dost adlı mailde volkanın çocuğunun olduğu görüyoruz!. İkinci resimde ise Beyn.org un yazarı Barışı görmekteyiz evet yanlış görmediniz o saçlar kendisine ait fotoraflarına ulaşmamız kolay olmadı.Son fotorafta ise Bloglama.com un kurucusu eray'ı düşünürken arkasındakilerin gülmesini görüyorsunuz ben gülmüyordum valla =P

BlogMagazin köşesine İlk olarak benim tanıdığım en genç blogger olan RenkliBlog'un yazarı ermanı konuk ediyoruz.

Bilgisiz.org: Selamlar Erman önce kendini kabaca tanıtırmısın
Erman: Adım Erman Haskan. Yaş 14 , Milas/Muğla
 • B:Erman şu anda tanıdığım en genç blogger sensin senden daha genç blogger'lar tanıyormusun ve blogları sence diğer sitelerden ayıran nedir ?
  E:Genç değil ama bana mail atan aynı yaşta ve bir yaş büyük 1-2 tane blogger hatırlıyorum .Diyer sorunuza gelirsem Blogları diğer sitelerden ayıran şey bence kişisellik. Tabiki her blog için geçerli değil. Kişisel blog yazmakdan başka bir iş yapılacaksa ve blog formatında daha iyi yapılınabilen birşeyse, blog kurmak tercih ediliyor. Bloglarla normal sitelerin pek bir farkı yok. Sadece sahip olmak çok kolay.
 • B:Peki blog yazmaya nasıl başladın?
  E:Blog okuyarak. Webmasterlığa başladıktan (2yıl önce) sonra blog okumaya yavaş yavaş başladım. Blog okurken ister istemez kendi blogumu açma fikri aklıma geldi ve renkliblog'u açtım.
 • B:Erman internete ne kadar vakit geçiriyorsun ve yazılarını neye göre seçiyorsun ?
  E:Internette çok vakit geçiriyorum. Takip ettiğim çok fazla site ve blog var.Yazılarımı ilgilendiğim şeyler oluşturuyor.
 • B:Biraz daha açarmısın...
  E:RSS okuycumdaki blogları çok ziyaret ederim.Flash oyun yapımcısı olduğu için sürekli newgrounds 'a girerim.Oyun sekterünü takip etmek için popüler oyun sitelerini de sık sık ziyaret ederim. (gamespot,trgamer,gametrailers)R10 okurum.
 • B:Birazda kişisel sorular soralım Erman ne tür müzik dinlersin ne tür filimlerden ve kitaplardan hoşlanırsın ?
  E:Müzik dinlemeyi severim. Müzik türlerinde ayrım yapmam , fakat en çok pop ve rock dinlerim.Sık sık sinemaya giderim . Aksiyon , bilim kurgu , macera ve gerilim filmlerini severim. Özellikle uzaylı filmlerine bayılırım. Fazla kitap okumam ama çok fazla dergi okurum. Sinema , bilgisayar ve oyun dergilerini okuyorum.
 • B:Son olarak Blog Magazine ne demek istersin ?
  E:Diğer blog yazarların faydalandığı ve okuması hoş olduğu için iyi birşey. Blog kazanı da böyle reportajlar yapıyordu.Teşekkur ederim...
 • B:Biz teşekkur ederiz ...
İlk magazinsel haberlerimizi sunduk gelecek sefer daha atraksiyonlu olacakeminim bir dahaki BlogMagazin Köşesinde görüşmek üzere...

10 Yorum

Yorum
Biby Cletus
admin
12/8/07 10:04 ×

Hello

I ended up here at your blog searching for blogs on resources related to labrador retrievers. cool blog you have here, keep it up. i'm also interested in dogs and do have a Labrador Retriever named devil ( named after the phantom's dog - i was a huge phantom fan in my childhood ) any way its nice to be here. i'll be back some time later for more updates.

Warm Regards from India

you might find this Labrador Retrievers in our blog interesting. do leave comments there. see ya.

Bijoy

Kerala, India

Cevapla
avatar
yengeç
admin
12/8/07 10:08 ×

thanks cletus ! =)

Cevapla
avatar
toshieee
admin
12/8/07 10:45 ×

vay be adam nerden nereye gelmiş =)
bu arada bi röportajda bizle yaparsın artık =)

Cevapla
avatar
Baris Unver
admin
12/8/07 12:57 ×

Spam o spam :) Neyse, resme gelince: Ben de diyorum kim girdi bilgisayara da masaüstüne not bıraktı "İyi ki selülitlerini gösteren fotoğraf bulamadım!" diye :))

Cevapla
avatar
yengeç
admin
12/8/07 13:07 ×

Bizde gözleri rahatsız edecek şeyler olmaz sen yine dua et bence =D

Cevapla
avatar
Damacana
admin
12/8/07 14:33 ×

Eğlenceli olmuş, resimler falan hoş.

Cevapla
avatar
Adsız
admin
12/8/07 19:01 ×

ooo arastırmacı gazateci aşkımm benm :p bu yazı cok hosuma gitti resimlerde cok hos buarada..

Cevapla
avatar
phata
admin
13/8/07 11:47 ×

tek bi şey dicem patron
diyer diil diğer olması gerekio :)

Cevapla
avatar
Aysen
admin
15/8/07 22:11 ×

@phata

"diil"in de "değil" olması gerekiyor galiba :)

Cevapla
avatar

Durma sende düşünceni yaz ...!
Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır. Kod ÇeviriKod Çeviri EmojilerEmojiler