Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

2.Blog Yazarları Toplantısı Ve Birazda Magazin

11 Ağustos Cumartesi 2. Türk Blog Yazarlari toplantısı Taksim Hill'de gerçekleştirdik. Bu seferki toplantımızda bazı arkadaşlarımız sunum yaptılar oldukça güzel ve doyurucu bir toplantı oldu. Toplantıyı canlı yayınlamamız neticesinde(videyoları gokcenkaran'nın sitesinden seyredebilirsiniz) online olarak izleyenlerden sorular geldi arkadaşlar onları yanıtladı.Katılan herkeze teşekkürler.

Burdan sonrası BlogMagazin köşesine aittir.Biraz ciddi biraz komik ve cıvık olabilir sakın korkmayın.

Evet şimdi Blog magazin köşemizin yakaladığı bir kaç kare
İlk fotorafta Wolkanca.com un yazarı volkanı görüyorsunuz kendilerini yeni evlenmiştir.Fakat bize gelen bir dost adlı mailde volkanın çocuğunun olduğu görüyoruz!. İkinci resimde ise Beyn.org un yazarı Barışı görmekteyiz evet yanlış görmediniz o saçlar kendisine ait fotoraflarına ulaşmamız kolay olmadı.Son fotorafta ise Bloglama.com un kurucusu eray'ı düşünürken arkasındakilerin gülmesini görüyorsunuz ben gülmüyordum valla =P

BlogMagazin köşesine İlk olarak benim tanıdığım en genç blogger olan RenkliBlog'un yazarı ermanı konuk ediyoruz.

Bilgisiz.org: Selamlar Erman önce kendini kabaca tanıtırmısın
Erman: Adım Erman Haskan. Yaş 14 , Milas/Muğla
 • B:Erman şu anda tanıdığım en genç blogger sensin senden daha genç blogger'lar tanıyormusun ve blogları sence diğer sitelerden ayıran nedir ?
  E:Genç değil ama bana mail atan aynı yaşta ve bir yaş büyük 1-2 tane blogger hatırlıyorum .Diyer sorunuza gelirsem Blogları diğer sitelerden ayıran şey bence kişisellik. Tabiki her blog için geçerli değil. Kişisel blog yazmakdan başka bir iş yapılacaksa ve blog formatında daha iyi yapılınabilen birşeyse, blog kurmak tercih ediliyor. Bloglarla normal sitelerin pek bir farkı yok. Sadece sahip olmak çok kolay.
 • B:Peki blog yazmaya nasıl başladın?
  E:Blog okuyarak. Webmasterlığa başladıktan (2yıl önce) sonra blog okumaya yavaş yavaş başladım. Blog okurken ister istemez kendi blogumu açma fikri aklıma geldi ve renkliblog'u açtım.
 • B:Erman internete ne kadar vakit geçiriyorsun ve yazılarını neye göre seçiyorsun ?
  E:Internette çok vakit geçiriyorum. Takip ettiğim çok fazla site ve blog var.Yazılarımı ilgilendiğim şeyler oluşturuyor.
 • B:Biraz daha açarmısın...
  E:RSS okuycumdaki blogları çok ziyaret ederim.Flash oyun yapımcısı olduğu için sürekli newgrounds 'a girerim.Oyun sekterünü takip etmek için popüler oyun sitelerini de sık sık ziyaret ederim. (gamespot,trgamer,gametrailers)R10 okurum.
 • B:Birazda kişisel sorular soralım Erman ne tür müzik dinlersin ne tür filimlerden ve kitaplardan hoşlanırsın ?
  E:Müzik dinlemeyi severim. Müzik türlerinde ayrım yapmam , fakat en çok pop ve rock dinlerim.Sık sık sinemaya giderim . Aksiyon , bilim kurgu , macera ve gerilim filmlerini severim. Özellikle uzaylı filmlerine bayılırım. Fazla kitap okumam ama çok fazla dergi okurum. Sinema , bilgisayar ve oyun dergilerini okuyorum.
 • B:Son olarak Blog Magazine ne demek istersin ?
  E:Diğer blog yazarların faydalandığı ve okuması hoş olduğu için iyi birşey. Blog kazanı da böyle reportajlar yapıyordu.Teşekkur ederim...
 • B:Biz teşekkur ederiz ...
İlk magazinsel haberlerimizi sunduk gelecek sefer daha atraksiyonlu olacakeminim bir dahaki BlogMagazin Köşesinde görüşmek üzere...