Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

WordPress Sansürüne Hayır

Bildiğiniz gibi Wordpress'e erişim yasağının gelmesi nedeli ile bloglara erişilemiyor ve blog yazarları bloglama yapamıyorlar.Yani blog sahipleri madur edilmektedir. Bizde ister Wordpress'den blogumuz olsun veya olmasın bu yasaklamayı protesto etmek ve diyer blogcu kardeşlerimizin yanında yer almak için BlogKazanında yer alan kampanyaya katılmaya çağırıyoruz.

Telekomünikasyon Kurumuna gönderilebilecek metin:

Sayın yetkili, Türkiye’den binlerce kullanıcısı olan WordPress.com sitesine erişim T.C. Fatih 2.Asliye Hukuk Mahkemesi 2007/195 Nolu Kararı gereğince engellenmiş bulunuyor. WordPress.com ücretsiz bir blog servisi ve isteyen herkes bu ücretsiz servisi kullanarak blog açabiliyor. Adı geçen blog servisinden ücretsiz olarak açılan blogların bir kısmı aleyhine davacı kişi (Adnan Oktar) mahkemeye başvurmuş ve mahkeme kararıyla tüm siteye erişim kapatılmıştır.
Fakat WordPress.com isimli ücretsiz blog açma servisinden 1.400.000′e yakın kişi faydalanıyor. Teknik olarak, sadece davalı alt alan adlarının erişime kapatılması mümkünken tüm servisin kapatılmasını anlayabilmek imkansız.Yani Türk Telekom sadece bahsi geçen davalı alt siteleri kapatsaydı şimdiki gibi insanlar mağdur olmazdı. WordPress.com servisinden alınan tüm bloglara erişim engellendiği için şu an için binlerce blog yazarı mağdur ve blogların okurlarının iletişim özgürlüğü ellerinden alınmış durumda. Yurt içinde ve dışındaki yerli yabancı birçok sitede karar tepkiyle karşılanıyor ve insanlar mağduriyetlerini dile getiriyorlar.Türkiye’nin dünyadaki imajının daha fazla zedelenmemesi ve Türk internet kullanıcılarının daha fazla mağdur edilmemesi için durumun bir an önce düzeltilmesinin gerektiğine inanıyorum.
Saygılarımla.

Bu e-posta metnini gönderebileceğiniz iletişim adresleri ise şu şekilde:
Telekomünikasyon Kurumu e-posta adresi: btm_tuketici_sikayet@tk.gov.tr

Telekomünikasyon Kurumu şikayet formu: www.tk.gov.tr/Tuketici/Sikayetler_ve_Oneriler/sikayet22.htm

Ayrıca bu metni yine Ulaştırma Bakanlığı’na şu adreste bulunan form aracılığıyla iletebilirsiniz.

4 Yorum

Yorum
Süper Adam
admin
1/9/07 19:05 ×

Sadece wordpress için değil, diğer siteler için de sık sık bu tür engellemeler ile karşılaştığımız için kalıcı bir çözüm olarak proxy'ler tek çare. O nedenle bir proxy servisi açmanın gerekli olduğunu düşündüm.

Yasaklı Wordpress siteleri de dahil olmak üzere, Türk Telekom tarafından engellenmiş tüm sitelere bu proxy sistemi sayesinde girebilirsiniz.

http://proxy.superadam.org/

Cevapla
avatar
yengeç
admin
1/9/07 19:41 ×

tamam proxy'le girebilirizde nereye kadar !!! kalıcı çözüm bu olamaz bence sonra tum sitelere proxyleri kullanarak gezmek bu mu kalıcı çözüm bir an önce bu işleri bilen birileri başımıza gelmeli yasa hazırlanmalı...

Cevapla
avatar
Mert Can ORAL
admin
12/9/07 13:07 ×

Attığım şikayet mailine cevap geldi. Ayrıntılı bilgi için: http://www.mavigenc.com/telekominikasyon-kurumu-ndan-beklenen-yanit-geldi

Cevapla
avatar
yengeç
admin
12/9/07 13:36 ×

şimdi bu mazeretmi yanii sadece kendilerini gülünç durumuna düşürüyorlar

Cevapla
avatar

Durma sende düşünceni yaz ...!
Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır. Kod ÇeviriKod Çeviri EmojilerEmojiler