Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Cumhuriyet Bayramı (84.yıl)

Cumhuriyetimizin 84.yılını bu sene eminimki daha farklı duygular içinde kutluyoruz yaşıyoruz. Son günlerdeki gelişmeler hepimizin yüreği dağlamış olacakki insanları bugün daha bir çoşkulu görüyorum. Ulu önderimiz bir halifelikle yönetilen dört bir tarafı işgal edilirken yüce türk milleti için cumhuriyeti adeta inşa edip bizlere miras bırakmıştır. Son günlerdeki gelişmeler gerçekten herkesi duygusallaştıyor askere gidecek olmamın bunda bir etkisi varmı bilmiyorum. Haberlerde şehit düşen bir annaye bakan soruyor
- Anneciğim size yeni bir alalım ne dersin ?
- Oğlum ben senden sadece bir şey isteyeceğim buraya bir okul yapacaksın !
GenelKurmaya gelen mektuplardan bir tanesinde ise bir oilk okul cocuğu biriktirdiği harçlıkları mehmetçik vakfına bağışlamak istediğini yazıyor. Ve günün suprizini google yapıyor cumhuriyet bayramına özel logosu ile bayramımızı kutluyor. Daha önce hatırlarsınızbirde 23Nisan için böyle bir uygulama yapılmıştı. devamı...


19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.
Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir.Ulusumuz,Cumhuriyetle birlikte ulusal bir devletin, onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşları haline gelmiş,devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur.
Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemektedir. Buna hiçbir güç engel olamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar yaşayacaktır
Bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup, kollamak iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetin 84.Kuruluş yıldönümünü kutlar, Büyük önder Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anarım.

3 Yorum

Yorum
Tedmer
admin
29/10/07 13:47 ×

Bayramımız kutlu olsun :)

Cevapla
avatar
yengeç
admin
29/10/07 14:46 ×

aynı şekilde sizinde efendim

Cevapla
avatar
30/10/07 21:32 ×

Atatürk Diyor ki: ”Demokrasi ilkesinin en çağdaş ve en akılcı uygulamasını sağlayan yönetim şekli Cumhuriyettir.” “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.” Cumhuriyet'i korumak, kollamak, yaşatmak her yurttaşın ödevidir. Cumhuriyete sahip olmak yeterli değildir. Ona layık olmak da gereklidir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, bizlere bugünlerimizi veren Ulu Önder Atatürk'ü, şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz. Özellikle bugünlerde Türk Bayrağımızı her yerde dalgalandıralım.. İstanbulun bazı semtlerinde seyrek seyrek bayrak asımı olsada bazı semtler adeta kıpkırmızı eğer bayrağın yoksa bence büyük bir eksiklik..

CUMHURİYETİMİZ KUTLU OLSUN!..

Cevapla
avatar

Durma sende düşünceni yaz ...!
Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır. Kod ÇeviriKod Çeviri EmojilerEmojiler