Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Resident Evil Extinction incelemesi

Hemen yazımın başında söyleyeyim serinin en iyi filmi diyebiliriz. Filimimiz Umbrella şirketinin virüsü durduramasından dolayı çöle dönüşmüş dünyada geçiyor. Virüs hızla yayılmış nerde ise herkez zombiye dönüşmüş sadece çok az sayıda insan ve umbrella şirketinin himayesindekiler yer altında virüsden kaçmayı başarmıştır. Yaşam kaynaklarının azalmaya başlaması ve yer altına hapis olmalarından dolayı Şirket bu virüsü yok edebilecek tek güç olan Kahramanımız Alice'si[Milla Jovovich] aramaktadır. Alice ise yanlız kovboyu oynamakta ve tek başına dünyada dolaşıp şirketten kaçmaçtadır. Gerçi daha sonra yolları sağ kalmayı başarmış bir grup insanla kesişecektir. Serinin bu filmi yine oldukça kanlı ve gerilim dolu diyebiliriz. ( yanımdaki adam durmadan sıçradı o derece) Hatta bazen bir iki dakka hep kafa patlatmalar beyine ateş edilmesi sonucu etrafa dağılan kanları izliyoruz. Özellikle Alice bu konuda çok acımasız =) Resident Evil Extinction'nı serinin son filmi olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Film hem konusunun işleyişi hemde olaylar en azından bir Resident Evil filmi izleyeceğimizi müjdelemiyor direk söylüyor.(Alice birkaç arkadaşla geliyorum bekleyin diyede tehdit ediyor) Resident Evil Extinction hem görsellik hemde konuyu işleyişi bakımından oldukça bizi tatmin ettti.
Notumuz;9
Anahtar kelimelerimiz; Adrelanin, Patlayan Kafalar, Şuursuz Zombiler ve Bol kan

7 Yorum

Yorum
Adsız
admin
19/10/07 21:19 ×

wauww ilgi cekici :) hemen yarın gidicemm fragmanı etkileyici genel elestirilere rağmen cok beğenilmis.. izledikten snra tekrar yorumlarımı sunaarım :))

Cevapla
avatar
20/10/07 05:06 ×

ya bişi sorcucam bu half life diye bi oyun vardı ben hep ona benzetirim bu film i labaratuvar da bişiler dönüyordu kimyasal şeyler filan patlama falan olyorduu zombiler çıkıyordu bu onun filmi mi yoksa benim hayal dünyam mı çok geniş :)

Cevapla
avatar
yengeç
admin
20/10/07 09:13 ×

başak o başka bir oyun ama onunda yakın zamanda sinema filmini çekeceklermiş yine bol kan göreceğiz yani =)

Cevapla
avatar
Damacana
admin
20/10/07 10:26 ×

Berke bayağı etkilenmişsin, MSN nickinden belliydi :)

Cevapla
avatar
yengeç
admin
20/10/07 10:37 ×

Evet sinemada sağolsun son ses açmıştı sesi etkiledi baya =)

Cevapla
avatar
mastermax
admin
20/10/07 12:27 ×

Biliyorum farklı şeyler ama Resident Evil'in oyunları filmlerinden kat kat daha güzel ve etkileyici. Resident Evil 2 ve 3 şimdiye kadar oynadığım en iyi oyunlar arasında.

Cevapla
avatar
21/10/07 01:24 ×

Ömi tutturdu sinemada izliycez diye ben bile bayıldım ama 2 daha bir güzel kalmış aklımda tavsiye ederim arkadaşlar

Cevapla
avatar

Durma sende düşünceni yaz ...!
Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır. Kod ÇeviriKod Çeviri EmojilerEmojiler