Ana içeriğe atla

27. Istanbul Film Festiveli


Bazı Türk yapımcı ve yönetmenlerin de katılacağı ve 27 Nisan'a kadar sürecek Türk Film Günleri çerçevesinde "Yumurta", ""Yeni Bir Yurt Edinmek", "İklimler", "Adem'in Trenleri", "Kalbin Zamanı", "Beynelmilel", "Pardon", "İbret Olsun Diye", "Aletnea", "Devrimci Gençlik Köprüsü", "Mavi Gözlü Dev" ve "Zeynep'in Sekiz Günü" adlı filmler gösterime girdi..

Festivalin Ulusal Yarışma bölümünde “Yılın En İyi Türk Filmi” ödülü için jüri karşısına çıkan 12 filmleri sıralamak gerekirse:
* BEN X
* DARLING
** TEHLİKELİ OYUN
DIE WELLE
* LÜTFEN BAŞA SARIN
BE KIND REWIND
** YUMURTA
* GİTMEK
* BATAKLIK
MYRIN
* UMUT
NADZIEJA
* KADIN GİBİ GEÇTİ
TATT AV KVINNEN
* XXY
* HONEYDRIPPER
* OKUL YILLARIM
ERIK NIETZSCHE DE UNGE ÅR


**AL= Altın Lale ödülüne hak kazanan filmler oldu.

Yorumlar

  1. sanırım bu blog un eksik tarafı kültür sanat konularında fazla başlığının olmamasıydı.ist film fest başlığı şaşırttı beni açıkcası... sayfada sanatsal konulara daha ağırlık verilse ( örneğin vizyon film tanıtımları, tiyatro kritikleri, konserler, sergiler vs ) daha ii ve faydalı olacağı kanaatindeim. . .

    YanıtlaSil
  2. önerin ve yorumun için cok tesekkür ederim .. bundan sonra daha ağırlık vermeye calısacağım kültür sanat erkinliklerine :)

    YanıtlaSil
  3. tekip ettiğim bloglar arasında güzel bi blog ama tabii eksik olan taraflarıda mevcut.. blogda bir devamlılık sözkonusu değil! gönül isterki hergün yeni bir konuya değinin bizde okuyalım paylasalım :) son zamanlarda yazılan yazılarda gayet basarılı. emeğinize sağlık

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Durma sende düşünceni yaz ...!
(Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır.)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Altered Carbon Netflix

Altered Carbon  2018  yapımı siberpunk , bilimkugu türünde netflix dizisi; Richard K. Morgan tarafından kaleme alınan ve 2002 yılında yayımlanan siberpunk bilimkurgu romanı Altered Carbon, insan aklının bildiğimizden farklı şekilde geliştiği uzak bir gelecekte geçiyor.

Ücretsiz Blog servisleri

Çeşitli Blog Sağlıyıcıları Blogger.com - Dünyaca ünlü ilk blog sağlıyıcısı Google'ın satın alması ile dahada büyüdü 2,5 milyona yakın üyesi olduğu tahmin ediliyor. Türkçe desteği , ücretsiz Domain barındırma imkanı mevcut (Herkese Blogger'ı öneririm) Blog.com - Türkçe destekli bir başka blog sağlayıcı BlogYx.com - Yerleşik Chat box seçeneği mevcut Windows Live Spaces - Microsoft'un Blog servisi Hotmail,Msn ve Live Maille bütünleşik çalışıyor Terapad.com - Ücretli ve ücretsiz seçenekleri mevcut blog sağlayıcısı Blogging.com - İngilizce destekli blog sağlayıcı WordPress Destekli Ücretsiz Blog sağlıyıcıları WordPress.com - Hepimiz biliyoruz.Türkçe desteği mevcut Blogetery.com - Tema desteği , anti-spam uygulaması , Ücretsiz sub-domain imkanı BlogRox.com - 50MB of ücretsiz online alan iimkanı . Blogsome.com - WordPress MU platformlu blog sağlayıcı Edublogs.com - Başka bir Wordpress destekli blog sağlayıcısı Türk Blog Sağlıyıcıları Blogcu.com -

Zenfone Lollipop Güncellemesi

Asus otomatik güncelleme dağıtmadan önce Lollipop kaynak kodlarını kendi sitesinde yayınladı manuel kurulum için telefonunuzun modeline göre güncelleme dosyasını telefonunuzun kok dizinine indiriyorsunuz daha sonra otomatik bir uyarı alacaksınız ve kurulum başlayacak. Android Lollipop 5.0 güncellemesini;