Ana içeriğe atla

Sigarasız Hayata Destek..


Öncelikle sigaranın bukadar kötü örnekleri varken niye inadına sigara kullanan sayısı gitgide artıyor onu anlamıs değilim. Doğrusunu söylemek gerekirse üniversite döneminde o hatayı bende yapıyordum taa ki melek bebekaşkımla "Yengec"karsılasana kadar :) işin ilginç yanıda sanırım her sigara içeninde bilinçli sekilde zararlarının farkında olması :( Sigara içmenin nedeni hem psikolojik hem de fiziksel olabilir. Bazıları için, yaşadıkları hayat koşullarında sigaranın düzenli kullanımı, bu kişileri sigara içmeden yaşamla başa çıkamıyacaklarına ikna etmiştir sanırım.. İnsanların sigaraya başlama ya da bırakmayı reddetme nedenleri de çok açık değil anlaşılan. Sigara içen bazı kişiler, sigaranın kendilerine enerji verdiğini söylüyor. nasıl oluyorsa artık! Ayrıca Nikotin, adrenalin benzeri bir etkiy sahip ve uyarıcı olarak iş görürmüş. mesela; sigara içerken kalp atışınız hızlanır ve kan basıncınız artar vs..vs.
Yine duyduğum bir habere göre Sağlık bakanlığı genel müdürlüğünden açıklanan bir kampanya ilgimi cekti "temiz bir topluma destek kampanyası" hatta bu işin ucunda ödül olarak para konulacağı ve bu da cekiliş sonunda kazanan sigarasız hayata merhaba diyen biri olacak. kampanya ile bilgi almak isterseniz kampanya 1-28 Mayıs tarihleri arasında yapılacaktır. Kampanyaya 18 yaşını doldurmuş herkes ve en az bir senedir sigara kullanan herkes katılabilecek! Katılmak isteyenler başvuru formlarını 30 Nisan’a kadar İl Sağlık Müdürlüklerine, Sağlık Grup Başkanlıklarına, Toplum Sağlığı Merkezlerine, Devlet Hastanelerine, Sağlık Ocaklarına, Aile Sağlığı Merkezlerine ve Sağlık Evlerine teslim edebilirler.. Temiz bir gelecek için bunlar hiçte zor değil

Bilim adamlarından oluşan üç ayrı ekip tarafından yapılan araştırmalarda, sigara bağımlılığına neden olan, sigarayı bırakmayı zorlaştıran ve sonuçta akciğer kanserine neden olduğu düşünülen bir gen bulundu.

Yorumlar

 1. yıllarca sigara kullanan biri olarak sigarananın ne meret birsey olduğunu iyi biliyorum.. yaklasık 5 yıldır sigarasız yasamaya cabalıyorum ve artık sonunda demeliyim vücudumdan pis maddeleri attım.. tek sorun sanki yıllardır sigara esiri ben deilmisim, sanki yıllardır o pis zehiri içime ben cekmemisim gbi sigara dumanından ve sigara içenlerden uzaklasıyor olmam! aslında bu da güzel birsey basardım ve simdi daha sağlıklıyım.

  YanıtlaSil
 2. dumansız sigaranın, köpüksüz biranın taaa ... :)

  YanıtlaSil
 3. 13 yıl çok severek tam bağımlısı olarak içtiğim sigarayı 1.5 yıl önce bırakmıştım.. ben bıraktıysam herkes bırakabilir diyorum başka da bişi demiyorum :)

  YanıtlaSil
 4. bırakan arkadasları kutluyorumm.. ben bırakamıyorum her yolu denedim zaman gecince mıknatıs gibi yapısıyorum sigaraya yine. bana da taktik verin arkadaslar !!

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Durma sende düşünceni yaz ...!
(Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır.)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ücretsiz Blog servisleri

Çeşitli Blog Sağlıyıcıları Blogger.com - Dünyaca ünlü ilk blog sağlıyıcısı Google'ın satın alması ile dahada büyüdü 2,5 milyona yakın üyesi olduğu tahmin ediliyor. Türkçe desteği , ücretsiz Domain barındırma imkanı mevcut (Herkese Blogger'ı öneririm) Blog.com - Türkçe destekli bir başka blog sağlayıcı BlogYx.com - Yerleşik Chat box seçeneği mevcut Windows Live Spaces - Microsoft'un Blog servisi Hotmail,Msn ve Live Maille bütünleşik çalışıyor Terapad.com - Ücretli ve ücretsiz seçenekleri mevcut blog sağlayıcısı Blogging.com - İngilizce destekli blog sağlayıcı WordPress Destekli Ücretsiz Blog sağlıyıcıları WordPress.com - Hepimiz biliyoruz.Türkçe desteği mevcut Blogetery.com - Tema desteği , anti-spam uygulaması , Ücretsiz sub-domain imkanı BlogRox.com - 50MB of ücretsiz online alan iimkanı . Blogsome.com - WordPress MU platformlu blog sağlayıcı Edublogs.com - Başka bir Wordpress destekli blog sağlayıcısı Türk Blog Sağlıyıcıları Blogcu.com -

Altered Carbon Netflix

Altered Carbon  2018  yapımı siberpunk , bilimkugu türünde netflix dizisi; Richard K. Morgan tarafından kaleme alınan ve 2002 yılında yayımlanan siberpunk bilimkurgu romanı Altered Carbon, insan aklının bildiğimizden farklı şekilde geliştiği uzak bir gelecekte geçiyor.

Zenfone Lollipop Güncellemesi

Asus otomatik güncelleme dağıtmadan önce Lollipop kaynak kodlarını kendi sitesinde yayınladı manuel kurulum için telefonunuzun modeline göre güncelleme dosyasını telefonunuzun kok dizinine indiriyorsunuz daha sonra otomatik bir uyarı alacaksınız ve kurulum başlayacak. Android Lollipop 5.0 güncellemesini;