Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

The Incredible Hulk


11 Hariran Çarşamba günü The Incredible Hulk filiminin ön gösterimine gittik. Öngösterim Taksim AFM'de idi. The Incredible Hulk filiminin konusu kısaca şöyle ...
Bilim adamı Bruce Banner, tüm hücrelerini zehirleyen gama radyasyonuna karşı bir kür geliştirmeye ve içinde dizginleyemediği bu öfke saçan gücü serbest bırakmaya çalışmaktadır: Hulk ,Gölgelerde yaşayarak, eski hayatından ve sevdiği kadından uzak kalan Bruce, bu obsesif durumdan kaçınmak için çabalarken bir taraftan da General Thunderbolt Ross ve gücünü yok etmeye çalışan askeri bir makine tarafından yakalanıp, yok edilme tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktır.
Hulk’un karşısında artık yeni bir düşman vardır: Abomination.

Evet bu seride artık Hulk kadar güçlü ve dayanıklı bir düşman var. Banner bir yandan içindeki canavardan kurtulmak için uğraşırken filimde diğer yandan bir başka canavar oluşturulmaya çalışılıyor. En göze çarpan yanları ise görüntü efeklerinden (Görüntü efeklerinin kötü olmasından değil çizgifilm havası verdiğinden dolayı) çok ses efekleri idi. Serinin dikkati çekici diğer bir yanı ise başrolleri Edward Norton ve Liv Tyler'ın oynamış olmasıdır. Fakat bu bile filimi vasatlıkdan kurtaramıyor. The Incredible Hulk sonunda dikkat çekici bir sahne ile bitiyor. Yeni vizyona giren IronMan'deki karekterimiz Robert Downey çıka geliyor Repliğini söylüyor ve The End. Acaba gelecek seride bizi bazı süprizlermi bekliyor? Bekleyip göreceğiz . Lafın kısası diğer çizgi roman kahramanlarına nazaran hulk sinemada daha yapmacık duruyor.
Kısacası filim bizi tatmin etmedi sırf oyuncuların ve efeklerinin hatrına 6,0 Puan veriyoruz.