Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Hellboy 2 - Altın Ordu

Hellboy 2: Altın Ordu ( Hellboy II: The Golden Army ) Serinin ilk filminden daha sıkı olduğunu söyleyip fantastik sinema severlere hitap ettiğini baştan söyleyelim. Yönetmenliğini Pan'ın labirenti , Balde 2 gibi fantastik öğeler içeren filimlerden hatırladığımız Guillermo Del Toro yapıyor. Filmin konusu ise kısaca şöyle;

Hellboy'u yetiştiren babası Profesör Trevor, yıllar önce insanlarla mistik yaratıklar arasında yaşanan eski bir savaşın anlatıldığı bir masaldan bahsetmiştir. Bu masala göre, bir cin yalnızca Elves Kralı ve onun soyundan gelenlerin kontrol edebileceği bir ordu yaratır.

Altın Ordu'nun yaptığı katliamın bir daha olmaması için, Kral Balor bir karar alır. İnsanlar şehirlerinde yaratıklar da ormanlarında yaşayacaklardır. Bunu kabul etmeyen oğlu Nuada, krallığı terk edecektir. Fakat günümüzde ortaya çıktığında, Altın Ordu'yu tekrardan oluşturup insanlığı yok etmek için uğraşacaktır. Onu durdurmaksa Hellboy ve ekibinin görevidir.


İlk filme nazaran daha sağlam bir konu ve aksiyon içeren Hellboy 2 özellikle makyaj ve görsel efekleri son derece başarılı. Filimde insandan daha çok yaratık görüyoruz diyebiliriz. Yine Hellboy'un kendine has tavırları ile kimi zaman espirili kimi zaman alsiyon içeren sahneler sunuyor. Bu seride Hellboy'un Sherman'dan ikiz çocuk haberi alması serinin devamı geleceğine dair küçük ipuçları içermesi bakımındna önemli. Sonuçta fantastik sinemanın güzel örneklerinden birini izlemek isteyenler için tavsiye ediyoruz ve notumuzuda 8+7+8=7,5 dan 8 Puan veriyoruz.

HD kalitesinden Hellboy 2 fragmanı