Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Kartlı Geçiş

Araba, otobüs, kamyon ve diğer kara araçlarının sıklıkla geçtiği otopark veya insanoğlunun toplu halde bulundukları binalar ve işyerlerinde, girişlerin ve çıkışların kontrol altında olmasını sağlamak adına kartlı geçiş sistemleri kullanırız. Bir çok işveren, çalıştırdığı personellerin işlerine gereken özeni göstermediği konusunda şikayetçi olduklarından, bu münasebetsizliği ve haksız kazancı ortadan kaldırmak için kartlı geçiş sistemleri onlar için en hesaplı ve en güvenilir çözüm olarak karşılarına çıkmaktadır.

Aslında kartlı geçiş sistemleri, yıllardır bilinen bir tekniğin kart üzerine uygulanması ile oluşturulmuştur. Nasıl Newton yerçekimini kafasına düşen elma ile buldu ise, elektronik tarihinde var olan bobin diğer adı ile indüktör de kartlı geçiş sistemleri için ilham kaynağı olmuştur.

Kartlı geçiş, yaşadığımızda yüzyılda, insan ve erişim kontrolü için uygulanan en hesaplı ve güvenli bir yöntemdir. Her ne kadar retina kontrol, parmak damar kontrolü geçiş sistemleri gibi tam güvenilirlik olmasa da, fiyat bakımından düşünüldüğünde kartlı geçiş sistemleri kesinlikle ödendiği paranın hakkını vermektedir. Bu son teknoloji ürünü kartlı geçiş ve otomasyon sistemlerini Türkiye’de de bir çok firma satışa ve kuruluma sunmuştur. Gerek kartlı geçiş nedir gerekse neden kartlı geçiş sistemi kullanmalıyız gibi cevaplara ilaveten kartlı geçiş sistemlerinin tarihi, yapısı ve güvenlik açıklarının da bahsi geçtiği kartlı geçiş sistemleri ve otomasyon bilgilendirme sitesi www.kartligecissistemleri.net ’i mutlaka görmelisiniz.
(* Advertorial)