Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Fenomen Blogger

Efenim gillette'in fenemon blogger projesi kapsamında 150 blogger'a yolladığı setlerden biride bana geldi. E bizde kullanıp ürün hakkında bir iki kelam edelim dedik.


Öncelikle şunu söylemek istiyorum gillette hakkında yazı yazıp daha sonra bu yazılanlar bizler tarafından oylanıp birinciye bir ödül verilecekmiş fakat ben bu yazıyı birinci olmak için yazmıyorum bir ürün incelemesi şeklinde iyi ve kötü yanlarını (kendileri de öyle demiş) yazıcağım. Bayanların ilgisini çekecek bir yazı olmayacak o yüzden okumaya bilirler yada okurken sıkıla bilirler yada düşmanımızı tanıyalım biraz diyip okumaya koyula bilirler.


Gönderdikleri kutu oldukça sağlam ve kaliteli duruyordu. İçinde ise traş jeli , 5 bıçaklı gillette traş bıçağı ve after shave bulunmakta idi , Traş jelinde başlayalım traş jelinin bence kıvamı çok önemli iyi köpürüp yüzümü kaplaması gerek gillette'in traş jelinin kıvamı fena değil ama benim şu anda kullandığım ve oldukça memnun kaldığım Nivea'nın traş jeli kadar iyi değil. Burda bir parantez açarsak nivea'nın mavi renkli traş jelinden okadar memnunum ki yüzünüze sürdükden sonra daha traş olmadan suratınızda bir ferahlık hissetmeye başlıyorsunuz kokusuda oldukça hoş bir denemenizi öneririm Konumuza geri dönersek gillette'in traş jelinde diğer markalardan farklı olan bir şey göremedim.


Traş bıçağına gelirsek 5 bıçaklı bir bıçak sistemi var bu bıçaklarda gitgide çoğalıyor bundan 10 sene sonra acaba 7 - 8 bıçaklı olurmu çok merak ediyorum =) Traş bıçağında birde titreşim özelliği var ben tam olarak titreşim özelliğinin işe yarayıp yarayamadığını çözemedim ama şunu söylemeliyimki bıçak yüzünüzde oldukça pürüzsüz bir şekilde kayıyor ve herhangi bir tahrişe izin vermiyor o açıdan gillette'in bıçaklarının keskinliği ve yapısı bence oldukça üst düzeyde. Traş olurken en hassas olan yüzümdeki yerlerde bile tahriş etkisi görülmedi. Bir diğer güzel özelliği ise arka trajındaki düzeltici bıçak koymaları bu özellik bile diğer markalar arasından bence bu ürünün sıyrılması için yeter bile. Tabi traş olurken bir yandan titreşim bir yandan da pürüzsüz bir yüz bir yandanda acaba kız arkadaşım öperken reklamlardaki gibi tekrar yanağımdan öpmek istermi düşünceleri arasında traşımızıda tamamladık =)

Sırada after shave'i kullanmaya gelmişti.Kokusunu bir çok karşı cinse koklattım ve geri dönüşler oldukça olumlu fakat az koktuğunu söylediler. Yani buda testten geçer not aldı. Ve en son olarak bir yanakdan öpücük testine gelmişti. Bu iş için en yakındaki karşı cins olan kardeşimi seçtim [ sabah 7,30 da en yakında onu bulabildim :) ] Kardeşime bir not vermesini söyledim oda 10 üstünden 8 verdi kız arkadaşlarımızın 9,5 vereceğine inanıyorum =P