Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Türk Bloglarına Neler Oluyor ? (mim)

Bu seferki mim tamkarışıkdan geliyor Mim ise şöyle;

1- Sizce son dönemde Türk bloglarındaki durgunluk fark edilir düzeyde mi?

2- Cevabınız evet ise, sizce bu durumun nedenleri neler?

3- Bu durgunluğu gidermek ve üretilen içeriğin kalitesini yükseltmek için Türk blog yazarları olarak neler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz?

4- Eklemek istedikleriniz.

5- MiM’i en az 3 arkadaşınıza paslamanızı rica ediyorum.Birinci soruya gelirsek son zamanlarda biraz durgunluk değilde tek düzelik hakim oldu gibi ama gerileme söz konusu değil aksine ivme hala yukarı çıkmakda , bununla ilişkili olarak belki bloglara daha az yazı girilmesinin sebebini frendfeed twitter gibi popüler sitelerin etkisini göstere biliriz.Çünkü çoğu zmana ben bile kısa bir yazı gireceksem blog'uma yazacağıma twitter'a yazıyorum. Yada daha farklı şeyleri direk frendfeed üstünden paylaşa biliyorum ama bunlar bir blogcuyu etkileyecek faktörler değil. Sonuçta bir çizgi tutdurmuş bloglar yollarına devam ediyorlar diyerleri ise çöpşüğün arasında sıyrılmak için çaba sarf ediyorlar.
Üçüncü sorunun cevabı için türk blog camiyasında en büyük eksik gerçek blogcuları bir arada toplayıp ortak hareket etmesini sağlayacak bir organizasyonun olmamasıdır.
Sonuç olarak teknoloji çağından blogların önemi artarken bloglara diğer mecralardan daha fazla özen gösterilmesini bekliyorum
Pasıda Erman'a , Asitweb ve Yobaz'a atıyorum ...