Ana içeriğe atla

Blogger'da Yer İşaretleme

Blogger'dan bir yenilik daha "yer İşaretle" uygulaması. Bu uygulama ile yazılarınızın konusunun geçtiği yeri yada yazınızdaki resimleri çektiğiniz yeri yazı girşinde alt tarafta gözükecek olan yer ekle uygulaması ile google map üstünde işaretleyebileceksiniz. Yanlız ayarlar / sayfa öğeleri / blog kayıtlarında yer seçeneğinin açık olduğundan emin olun.

Buna rağmen yer seçeneği görünmüyorsa htlm kodları arasında
<div class='post-footer-line post-footer-line-1'>

 bulun ve hemen altına şu kodları ekleyin
<span class='post-location'>
<b:if cond='data:top.showLocation'>
<b:if cond='data:post.location'>
<data:postLocationLabel/>
<a expr:href='data:post.location.mapsUrl' target='_blank'><data:post.location.name/></a>
</b:if>
</b:if>
</span>
Böylece googlemap'in blogger'a entegresi ile diğer uygulamalarında
(google Docs gibi) entegre edilmesinin önü açıldığını görüyoruz ve diğer uygulamaların da entegresini bekliyoruz.
Uygulama şuanda sadece Blogger Draft kullanıcılarına açık.


Şimdi bir resim ekleyeyip konumunu işaretleyelim.

Yorumlar

  1. vay bu uygulama ile fotobloglar daha güzel olacak

    YanıtlaSil
  2. Google kesin bir bildiği vardır ama, neden bütün hizmetleri en azından mantıklı olanları birbirine eşlemiyor (entegre) anlamıyorum.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Durma sende düşünceni yaz ...!
(Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır.)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Altered Carbon Netflix

Altered Carbon  2018  yapımı siberpunk , bilimkugu türünde netflix dizisi; Richard K. Morgan tarafından kaleme alınan ve 2002 yılında yayımlanan siberpunk bilimkurgu romanı Altered Carbon, insan aklının bildiğimizden farklı şekilde geliştiği uzak bir gelecekte geçiyor.

Ücretsiz Blog servisleri

Çeşitli Blog Sağlıyıcıları Blogger.com - Dünyaca ünlü ilk blog sağlıyıcısı Google'ın satın alması ile dahada büyüdü 2,5 milyona yakın üyesi olduğu tahmin ediliyor. Türkçe desteği , ücretsiz Domain barındırma imkanı mevcut (Herkese Blogger'ı öneririm) Blog.com - Türkçe destekli bir başka blog sağlayıcı BlogYx.com - Yerleşik Chat box seçeneği mevcut Windows Live Spaces - Microsoft'un Blog servisi Hotmail,Msn ve Live Maille bütünleşik çalışıyor Terapad.com - Ücretli ve ücretsiz seçenekleri mevcut blog sağlayıcısı Blogging.com - İngilizce destekli blog sağlayıcı WordPress Destekli Ücretsiz Blog sağlıyıcıları WordPress.com - Hepimiz biliyoruz.Türkçe desteği mevcut Blogetery.com - Tema desteği , anti-spam uygulaması , Ücretsiz sub-domain imkanı BlogRox.com - 50MB of ücretsiz online alan iimkanı . Blogsome.com - WordPress MU platformlu blog sağlayıcı Edublogs.com - Başka bir Wordpress destekli blog sağlayıcısı Türk Blog Sağlıyıcıları Blogcu.com -

Zenfone Lollipop Güncellemesi

Asus otomatik güncelleme dağıtmadan önce Lollipop kaynak kodlarını kendi sitesinde yayınladı manuel kurulum için telefonunuzun modeline göre güncelleme dosyasını telefonunuzun kok dizinine indiriyorsunuz daha sonra otomatik bir uyarı alacaksınız ve kurulum başlayacak. Android Lollipop 5.0 güncellemesini;