Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Tamiyi Çoklu Rss Derleyici

tamiyi'de sosyal imleme sitelerinden özetler, Her gün önünüzde görmek istediğiniz tüm önemli konu başlıkları ve kategorilerini tek sayfada hızlıca görmenizi sağlar. Her saat başı güncellenen sayfaları ile, ilgilendiğiniz konulara ve günün haberlerine anında tek bir kaynaktan ulaşırsınız.

Okumayı sevenlere, yazımız devam ediyor: İnternet çağı hızla boyut değiştiriyor.. Tüm işlerimiz 10 yılı aşkın süredir her geçen gün daha da kolay hale gelirken bilgiye ulaşımımız da bunca karmaşık bilgi kaynağının arasında zorlaştıkça zorlaşıyor. Hergün yüzlerce kaynaktan binlerce okumamız gereken, gerek işimizle ilgili gerek hayata gündeme dair haberler, yenilikler akıp geçiyordu.. Evet yetişemiyoruz..Ya da yetişemiyorduk... Dünyada birileri RSS (really simple sindication) teknolojisini düşünene kadar gerçekten zordu yetişmemiz. Ama Web 2.0 sonrasında gelişmeler sayesinde artık bilgiye hızla ulaşım daha kolay hale geldi. Çeşitli RSS okuyucuları zaten uzun zamandır kullanıyorduk, ancak kategorilerine bölünmüş halde tüm Türkçe haber ve yenilik kaynaklarını tek sayfada bize sunacak bir kaynak bugüne kadar sadece hayaldi.. İşte Tamiyi.com'da tam burada devreye giriyor. Konularında uzman editörleri bizim için onlarca kategori de Türkiye'nin en kaliteli kaynaklarını, farklı görüşlerce, farklı uzmanlarca derlenmiş bloglarını bir araya toparladılar ve her saatbaşı güncellenmesini sağlayan bir omurga üzerinden bizlere sundular. Tamiyi.com özellikle iş insanlarının, beyaz yakalıların, kamu çalışanlılarının, üniversite öğrencilerinin gündeme ve alanlarındaki yeniliklere 5 -10 dakika harcayarak ulaşabilmeleri için 1 Şubat 2009 itibariyle alfa/beta yayınına girdi.
Artık gerisi bize kalmış, Web 3.0 a koşarken geleneksel yöntemlere sarılmak yerine, rss'in tadına bakmış, podcasting dinlemiş bir kitle olarak Tamiyi.com üzerinden en güncel haberleri ve kendi ilgi alanınıza dair her yeniliği tamamen ücretsiz takip edebiliriz. Tamiyi, haber portalcılığının neredeyse son noktası olarak tanımlanıyor! (En azından tamiyi'nin yaptığı multi-rss aggregator - için Türkçe açıklama sayfasında bu yazıyor!) Peki bunun dünyadaki örnekleri neler? Popurls ve Alltop.. bunlardan ikisi.. Sadece haber yok. Örneğin Sosyal İmleme. Şimdilik, Haber, Sosyal İmleme, Emlak, Ekonomi, Programlama, Yemek, Kadın, Moda, Pazarlama, Spor, Sinema, Sözlük, Bilişim ve Web Kültür (bizide yer vermişler) gibi kategorileri bulunuyor fakat bu kategorilere hergün yenileri ekleniyor.. Gelişmelere açık ve iyi içerik bekliyor, site yöneticisi bölümünden sayfalarınızı ve sitenizi ekleyebiliyorsunuz. Not: Bir de nazar boncukları var ki, gözlere gönüllere şenlik!
Not: Bu bir reklam yazısıdır !