Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Bloggum Yasaklandı

Sansürcü zihniyet yine iş başına geçti. Popüler blog servisi Bloggum.com'a türkiyeden erişimi yasakladı. Bunları allaha havale ediyorum fazla bir şey yazmıyorum. Bloggum'dan yapılan açıklama ise şu şekilde

2yıl önce ilk yayına başladığımız zamanlarda Wordpress.com yayına kapatılmıştı. Ve biz o sıralar daha çiçeği burnunda bir blog servisi olarak bir yarışma düzenlemiş ve ödülleri kazanan blogculara vermiştik. O yazıda aynen altı çizili olarak şunu yazmıştık Wordpress.com kapatılması olayı umudumuzu şimdilik kırsada , gelecekten umutluyuz. Ve şimdi gördük ki o zamanki umutlarımız bu güne gelindiğinde gerçekleşmediği. Bizi bu gün işte ayenen üzen bu hayal kırıklığı. Bizler dünya ligine çıkmayı hedeflerken ülkemiz bizi yasakladı. Tabiki kapatılma nedenimiz illegal içerik, telif hakları ve başka bir konu olabilir. Bu internetteki bir yazı yüzünden tüm interneti erişime kapatmak gibi bişey. Bize gelen geri bildirim ve şikayetler doğrultusunda 100 lerce blogun yayınına son verdik. Binlerce içerik silindi. Bize herhangi bir uyarı yada şikayet bildiriminde bulunmadan kapatılmak gerçekten binlece üyesi ve miliyonlarca ziyaretçisi olan bir siteye büyük haksızlık. Bizler gerekli girişimlerde buluncağız. Mağdur durumda olan blogcularımızı bu durumdan kurtarmak ve yeniden yayına geçmek için elimizden geleni yapacağız. Bu arada siz üyelerimizden ricamız tepkinizi her türlü platformda dile getirmeniz yazmanız. Böyle yapmayacak olursak dünyada ülkemiz daha uzun yıllar sansürcü ülkeler listesinde yer alacaktır.

3 Yorum

Yorum
26/3/09 13:18 ×

bu kadar tepki almasına rağmen hala nasıl yapabiliyorlar bu saçmalığı. Her hakim her mahkeme kafasına göre karar veriyor. Bilişim suçlarını düzenleyen düzgün yasalar olmadığından aynı site için bile farklı hakimler farklı kararlar verebiliyor. Hiç mi televizyon izlemiyor bunlar? Bu mahkemelerin hiç mi dünyadan haberi yok?

Cevapla
avatar
WamqireS
admin
2/4/09 10:47 ×

mahkeme kararı uyarısı ne kadar acı bir durum.onca emek sarfettiğiniz kendinize yer edindiğiniz neredeyse zamanınızın yarısını harcadığınız sayfa bir kaç kişi yada kişiler yüzünden güme gitmesi üzüntülü bir olay:=(elbetteki telif haklarının ihlali için bir çalışma yapılacak ama neden hepsini kapsıyor bu durumu çözemedim:=(onuda geçtim bir haber ya da uyarı verilmesi lazımdı.üstelik bloggum yöneticileri bu konuda çok titiz olduğunu biliyorum.zaten açıklamasında da yapmışlar.umarım bu durum en kısa zamanda düzelir.ve bloggum’a geri dönmek istiyorum.her ne olursa olsun..ayrıca eğer bloggumun kapatılmasına neden olan bloglardan biri benim blogsa derhal kapatılsın.kurunun yanında yaşta yanmasın.buna gerek yok.işin içinden kökten çözümle çıkmak haksızlık..elbette bildikleri vardır ama en azından biraz daha adalet istiyoruz.bu yazı bir nevi isyan niteliğindedir.çünkü yavrusu elinden alınmış bir ana gibiyiz.emeklerimizin boşa gitmemesi adına yazıyorum.lütfen artık sadece ilgili kişilerin yayımları yasaklansın.herkese saygılar..

Cevapla
avatar
lugatiweb
admin
24/4/09 18:23 ×

Gerçekten büyük haksızlık

Cevapla
avatar

Durma sende düşünceni yaz ...!
Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır. Kod ÇeviriKod Çeviri EmojilerEmojiler