Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Wifi Duvar Boyası

Kablo karmaşasını yok ettiği ve maliyetleri düşürdüğü için gittikçe yaygınlaşan kablosuz internet bağlantıları, yetkisiz erişim sorununu da beraberinde getirmektedir. Şifrelense bile 'kırılabilen' ve bir anda tüm bir ağa yabancıların dolmasına neden olan kablosuz internet ağları özel bir duvar boyası ile artık daha güvenli bir hale gelebilecektir.
Bir süredir kullanılan demir oksit alaşımlı ve ancak düşük frekanslı elektromanyetik dalgaları kesebilen boya teknolojisini daha da geliştiren Japon bilim adamları, kablosuz internet gibi yüksek frekanslı elektromanyetik dalgaları engellemek için yeni bir boya geliştirmiştir. Wi-Fi ismi verilen boya, kablosuz ağ sinyalinizin duvarlarınızdan dışarıya çıkmasını engelleyerek başkaları tarafından erişilmesinin önüne geçmektedir. Alüminyum-demir oksit karışımı yeni boyanın kilogramı 14 dolardan satışa sunulacağı tahmin edilmektedir.
Kablosuz ağlarla birlikte güvenlik harcamaları artan işyerleri, bu yeni keşfi güvenlik yatırımı olarak değerlendirebilir

4 Yorum

Yorum
Baris Unver
admin
5/3/09 23:41 ×

İyiymiş valla. Bu yaygınlaşırsa kafe üstünde evi olanlar yandı :D.

Cevapla
avatar
hasan
admin
6/3/09 13:21 ×

bu kaçak internet kullananları kızdıracak bir haber olsa gerek

Cevapla
avatar
Bilgisiz
admin
6/3/09 21:08 ×

kırılamayacak şifre yoktur sadece zaman meselesi o yuzden en iyisi kablo :p

Cevapla
avatar
Eray USTA
admin
17/3/09 04:10 ×

Vayy bee bende paso şifre değiştirmekten sıkılmıştım :):):)

Cevapla
avatar

Durma sende düşünceni yaz ...!
Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır. Kod ÇeviriKod Çeviri EmojilerEmojiler