Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Terminatör Salvation

Biraz Geç bir yazı oluyor ama olsun zamansızlıktan ;

Terminatör Salvation 05 Haziran 2009 günü ülkemizde gösterime girecek. Her zaman ilgi uyandıran bir çok fanı olan Terminatör serisi bu sefer daha iddalı geliyor. Hepimizin Batman Kara Şövalye filmi ile son dönemin nlü aktörü Christian Bale canladırıyor. Sinemalarda filme çok az kala bir site dikkatimizi çekiyor. Terminatörizm.com evet siteyi takip ederek ön gösterime bilet yada çeşitli hediyeler kazana bilirsiniz.

Terminatör Salvation
'nın kısaca konusu ise şöyle
Yıl 2018.Mahşer Günü gelip, modern uygarlığı yıkarak geçti. Bir Terminatör ordusu kıyamet sonrası dünyada kol geziyor, terk edilmiş şehirlerde ve çöllerde saklanan insanları öldürüyor ya da yakalıyor. Ama hayatta kalan insanlardan oluşan küçük grupların organize olarak kurduğu Direniş hareketi, yeraltı sığınaklarında saklanıyor ve fırsat bulduğunda kendilerinden sayıca çok üstün düşman kuvvetlerine vuruyor.Terminatörleri kontrol eden Skynet, 14 yıl önce bilinç kazanmış ve bir anda yaratıcılarına baş kaldırıp habersiz dünyaya nükleer kıyımı getirmiş bir yapay zekâ.
Mahşer Günü’nün geldiğini gören yalnızca bir kişi var. Kaderi, insanlığın kaderiyle bağlantılı olan tek kişi: John ConnorDünya şimdi Connor’un hayatı boyunca uyarıldığı geleceğin eşiğinde. Ama yepyeni bir şey, insanlığın bu savaşta bir şansı olduğuna dair inancını sarstı: bu garip, yeni dünyada uyanmadan önce son hatırladığı, idam sırasını beklemek olan Marcus Wright’ın (Sam Worthington) ortaya çıkışı.
Connor, Marcus’un güvenilir biri olup olmadığına karar vermek zorundadır. Ancak Connor ve Marcus, Direniş’i tamamen bitirmek için yeni stratejiler geliştiren Skynet’in bitmek bilmeyen saldırılarına karşı koyabilmek için ortak bir zeminde durmalı, Skynet’e sızıp düşmanla yüz yüze gelmelidirler.