Ana içeriğe atla

Aile Denetiminde Alışveriş

Amazon.com tarafından Billmayparents ismi ile internet'ten alışverişte kullanılabilecek yeni bir ödeme servisi hayata geçirildi. Sitenin amacı çocukların ailelerinin kontorolü altında internet'ten alışveriş yapmalarına olanak sağlamak. Ödeme için anne yada babanın kredi kartı kullanılmakta fakat kart bilgileri çocukla paylaşılmamaktadır.


Alışveriş yapıldıktan sonra ebebeyne bir onay emaili gönderilmekte , emailde tüm alışveriş içeriği gösterilmekte olup istenilen ürünler onaylanıp istenilen ürünler red edilebilmektedir. Ayrıca onay emailinde alışverişi yapan çocuk ürün açıklamasına birde not iliştirerek neden bu ürüne ihtiyacı olduğu yada anneye , babaya yalvarma şeklinde ufak bir açıklama yazabilmektedir. Bu sistemden yaralana bilmek için hem ebebey'nin hemde çocuk'un kayıt olması gerekmektedir. Hiç olmazsa çocuğunuzun internet üstündeki alışverişini gözlem altında tutup kısıtlaya bilirsiniz =)

Yorumlar

Yorum Gönder

Durma sende düşünceni yaz ...!
(Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır.)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ücretsiz Blog servisleri

Çeşitli Blog Sağlıyıcıları Blogger.com - Dünyaca ünlü ilk blog sağlıyıcısı Google'ın satın alması ile dahada büyüdü 2,5 milyona yakın üyesi olduğu tahmin ediliyor. Türkçe desteği , ücretsiz Domain barındırma imkanı mevcut (Herkese Blogger'ı öneririm) Blog.com - Türkçe destekli bir başka blog sağlayıcı BlogYx.com - Yerleşik Chat box seçeneği mevcut Windows Live Spaces - Microsoft'un Blog servisi Hotmail,Msn ve Live Maille bütünleşik çalışıyor Terapad.com - Ücretli ve ücretsiz seçenekleri mevcut blog sağlayıcısı Blogging.com - İngilizce destekli blog sağlayıcı WordPress Destekli Ücretsiz Blog sağlıyıcıları WordPress.com - Hepimiz biliyoruz.Türkçe desteği mevcut Blogetery.com - Tema desteği , anti-spam uygulaması , Ücretsiz sub-domain imkanı BlogRox.com - 50MB of ücretsiz online alan iimkanı . Blogsome.com - WordPress MU platformlu blog sağlayıcı Edublogs.com - Başka bir Wordpress destekli blog sağlayıcısı Türk Blog Sağlıyıcıları Blogcu.com -

Altered Carbon Netflix

Altered Carbon  2018  yapımı siberpunk , bilimkugu türünde netflix dizisi; Richard K. Morgan tarafından kaleme alınan ve 2002 yılında yayımlanan siberpunk bilimkurgu romanı Altered Carbon, insan aklının bildiğimizden farklı şekilde geliştiği uzak bir gelecekte geçiyor.

Zenfone Lollipop Güncellemesi

Asus otomatik güncelleme dağıtmadan önce Lollipop kaynak kodlarını kendi sitesinde yayınladı manuel kurulum için telefonunuzun modeline göre güncelleme dosyasını telefonunuzun kok dizinine indiriyorsunuz daha sonra otomatik bir uyarı alacaksınız ve kurulum başlayacak. Android Lollipop 5.0 güncellemesini;