Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Yeni Myspace

Myspace yeni neslin sosyal eğlence anlayışına hitap eden yeni marka, yeni site ve yeni ürünlerini duyurdu.
Yeni Myspace; insanlara yeni içerikler keşfetmeleri ve aynı zevklere sahip kişilerle iletişime geçmeleri için zengin ve tamamen kişiye özel deneyimler sunuyor. Müzik, ünlüler, filmler, televizyon, oyunlar ve daha birçok alana yayılan bu deneyimlere artık kullanıcılar online dışında, mobil, taşınabilir cihazlar ve offline platformlardan da ulaşabilecekler.
Myspace’in CEO’su Mike Jones: “Yeni stratejimiz Myspace’in güçlü taraflarını daha da geliştirmeye dayalı; derin bir sosyal ağ tecrübesi, her türden zengin içerik ve kullanıcılarımıza gerçek zamanlı kültürel trendleri anında ulaştırmak. Myspace kendilerini ifade eden, ilgilerini, zevklerini ve çeşitli konularda bilgilerini paylaşan kullanıcılarının ve trend belirleyicilerin tutkularından beslenen eşsiz bir platforma dönüştü. Bu sadece ilk adım, daha birçok yeni özellik, ürün ve geliştirmeler çok yakında geliyor.

Yeni Myspace’de yeni içeriklerin yanında trend belirleyiciler da ön plana çıkarılıyor. Yani farklı konulardaki bilgileri ve itibarlarıyla çevrelerini etkileyen kişiler, Myspace’in sosyal gücü, araçları ve kaynakların desteğiyle seslerini daha çok kişiye duyurabiliyorlar.
Yeni Myspace’de Neler var?
Yeni tasarım:
Yeni bir görsel kimlik ve içeriği merkeze alan bir konseptle bütün site tamamen baştan geliştirildi. Kullanıcıların ilgilendikleri içeriklere kolayca ulaşmasını sağlamak için sitenin renklerinden navigasyonuna kadar, her şey yeniden tasarlandı.

Yeni tasarımda, kullanıcı girdiği her sayfadan; site genelinden, takip ettikleri sanatçılardan ve arkadaşlarından anında haberdar oluyor. Ayrıca Myspace’e giriş yapıldığında, sayfa kendiliğinden kişinin ilgilerine ve alışkanlıklarına göre tavsiyelerde bulunarak yeni deneyimler keşfetmesine olanak sağlıyor.

Kayıtlı kullanıcılar, kullanıcı sayfalarını artık 3 farklı şekilde görüntüleme olacağına sahipler;
Liste görünümü: Klasik görünüm

Büyük görselli görünüm: Dergi formatı

Hareketli görünüm: Tam ekran video görünümü


Web’deki deneyimi tamamlamak için, Myspace çok yakında tüm mobil tarayıcılardan erişilebilir versiyonun lansmanını da geçekleştirecek. IPhone ve Android cihazları için yeni Myspace uygulamaları da bu sene bitmeden hazır duruma gelecek.

Yeni ürünler:

Kişisel akış – Bu yeni akış, kişinin tercihlerine ve alışkanlıklarına dayanarak, onlara sadece sevecekleri içerikleri sunuyor.

Öneriler – Bu özellik bir sisteme dayanarak kullanıcının hangi tür içeriği görüntülediğini, dinlediğini ve izlediğini öğrenerek, benzer konu, içerik ve diğer kişileri tavsiye ediyor.

‘Şu anda Myspace’de’ – Bu özellik Myspace’de trend olan içerikleri gerçek zamanlı olarak gösteriyor. Kullanıcıların interaktif listeden yeni eklenmiş müziklere ve videolara ulaşmalarını sağlıyor.

Keşfet Sekmesi – Her sayfadan ulaşılabilen, kişilerin arkadaşlarının ne izlediklerini ve dinlediklerini gösteren, en güncel içeriklerin takip edilebileceği bölüm.

Öğelerim sekmesi: Kullanıcının tüm araçlarına kolayca erişebildiği – profili, fotoğrafları, videoları, yüklediği içerikler vs.- açılır menü.

Rozetler – Kullanıcıların Myspace’deki aktiviteleri sayesinde kazandıkları, kişisel akışlarında ikonlar olarak görüntülenen ödüller.Yeni Marka Kimliği

Myspace aynı zamanda yenilenen marka kimliğini ve değerlerini yansıtmak üzere logosunu da değiştirdi. Logodaki boşluk sembolü, insanların kendilerini ifade edecekleri alanı temsil ediyor, onlara logoyu kişiselleştirme özgürlüğü sunuyor, kısaca kullanıcılar artık Myspace logosunun bir parçası oluyorlar.


Yeni Myspace bugün ABD’de beta sürümüyle yayına başladı.
Kasım sonuna kadar Türkiye dahil tüm dünya yeni Myspace’le tanışacak.

Basın Bültenidir