Ana içeriğe atla

Asus Zenfone 2


Asus Zenfone 2 cep telefonuna Asus dokunuşu olmuş diyebiliriz. ilk baktığımızda gözümüze çarpan özellikleri 4 gb ram ve 64 bit intel 4 çekirdekli  işlemcisi oluyor. tabi 13 mg pixel kamera ve 3000 mah lık pilini unutmayalım. Asus'un diğer telefonlarına bakarak bu özellikleri çok pahalıya mal olmadan sahip olabileceğimizi soyleyebiliriz. Bu özelliklerle  performans lideri diyebiliriz.

Asus Zenfone 2 Teknik Özellikleri  • 5.5" FullHD IPS Ekran (403ppi)
  • PowerVR G6430 Grafik İşlemcisi 
  • 2.3GHz Intel Atom Z3580 İşlemci 
  • 2GB veya 4GB RAM (2 Farklı Seçenek) 
  • 16/32/34GB Depolama Kapasitesi (MicroSD Kart Desteği) 
  • 13MP Arka, 5MP Ön Kamera 
  • 3.000mAh Batarya Hızlı Şarj Özelliği (%60 Üzerine 40dk İçinde Ulaşıyor.) 
  • Andoid 5.0 Lollipop Çift Simkart Desteği


Akıllı cep telefonumuz Kamerası ilede bir kaç ayrıntı vermek gerekirse Çift flaşlı 13MP arka kamerası ile bizi oldukça tatmin edicek olan Zenfone 2, ön kamera konusunda da 85 derecelik görüş açısına sahip 5MP kamerasıyla özçekim severleri de geniş açılı selfie fotoğrafları çekmesini sağlıyor. Karanlık ortamlarda birçok telefondaki görüntü kalitesi sorunu için de Pixelmaster adında teknoloji barındıran telefonda bu özelliği aktive ettiğimizde %400 daha parlak bir çekim sunarak karanlık ortamdaki yaşanan sıkıntıları önlemek istemiş.


Fiyat konusunda ise 2G RAM ve 16GB depolama kapasiteli versiyonu $199, 4GB RAM'e sahip versiyonu ise $299 fiyat etiketiyle satışa çıkacak.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ücretsiz Blog servisleri

Çeşitli Blog Sağlıyıcıları Blogger.com - Dünyaca ünlü ilk blog sağlıyıcısı Google'ın satın alması ile dahada büyüdü 2,5 milyona yakın üyesi olduğu tahmin ediliyor. Türkçe desteği , ücretsiz Domain barındırma imkanı mevcut (Herkese Blogger'ı öneririm) Blog.com - Türkçe destekli bir başka blog sağlayıcı BlogYx.com - Yerleşik Chat box seçeneği mevcut Windows Live Spaces - Microsoft'un Blog servisi Hotmail,Msn ve Live Maille bütünleşik çalışıyor Terapad.com - Ücretli ve ücretsiz seçenekleri mevcut blog sağlayıcısı Blogging.com - İngilizce destekli blog sağlayıcı WordPress Destekli Ücretsiz Blog sağlıyıcıları WordPress.com - Hepimiz biliyoruz.Türkçe desteği mevcut Blogetery.com - Tema desteği , anti-spam uygulaması , Ücretsiz sub-domain imkanı BlogRox.com - 50MB of ücretsiz online alan iimkanı . Blogsome.com - WordPress MU platformlu blog sağlayıcı Edublogs.com - Başka bir Wordpress destekli blog sağlayıcısı Türk Blog Sağlıyıcıları Blogcu.com -

Altered Carbon Netflix

Altered Carbon  2018  yapımı siberpunk , bilimkugu türünde netflix dizisi; Richard K. Morgan tarafından kaleme alınan ve 2002 yılında yayımlanan siberpunk bilimkurgu romanı Altered Carbon, insan aklının bildiğimizden farklı şekilde geliştiği uzak bir gelecekte geçiyor.

Zenfone Lollipop Güncellemesi

Asus otomatik güncelleme dağıtmadan önce Lollipop kaynak kodlarını kendi sitesinde yayınladı manuel kurulum için telefonunuzun modeline göre güncelleme dosyasını telefonunuzun kok dizinine indiriyorsunuz daha sonra otomatik bir uyarı alacaksınız ve kurulum başlayacak. Android Lollipop 5.0 güncellemesini;