Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

jack ryan (dizi)


Amazon prime tarafından ağustos ayında (2018) ekranlara 1. sezonu ile gelen Tom Clancy’s Jack Ryan da Aksiyon , politikik gerilim harmanlanmış Daha önceleri yine aynı isimle sinema filmi ve oyunu yapılan karakter bu sefer bir dizi ile karşınızda. Tamda bu tür dizilerin gereği olan geniş oyuncu kadrosu ve farklı ülkelerde geçen hikayelerle şimdiden ikinci sezon onayını almış.

Konusu kısaca şöyle ;

Teröristler arası iletişimdeki bir paterni ortaya koyan CIA analisti Jack Ryan bir anda kendisini tehlike dolu bir operasyonun içinde bulur. Şüpheli banka transferleri fark eden Jack, durumu araştırdığında Avrupa ve Orta Doğu üzeirnden Amerika’ya karşı büyük çaplı bir terör saldırısı planlandığını fark eder ve uluslararası çapta tehlikeli bir kedi fare oyunu için güvenli masa başı işini ardında bırakmak zorunda kalır.Dizimiz suriye topraklarında ki teröristin peşine düşerken ister istemez türkiye topraklarınada uğruyor hatta dizinin bir bölümü sırf türkyede geçmekte fakat adana , incirlik üssü gibi mekanları  işlerken sanki bir orta doğu ülkesinden farksız gibi yansıtılmış. Türk oyuncuların ve türkçe konuşmaların olduğu sahneler görülmeye değer.


Fakat bunların hepsine rağmen dizini kalitesi bence bir homeland ı yakalayamıyor orta düzeyde kalıyor. Kendini izlettiyormu derseniz evet ilk sezon 8 bölümden oluşmakta olup bir günde bitirebilirsiniz.