Ana içeriğe atla

jack ryan (dizi)


Amazon prime tarafından ağustos ayında (2018) ekranlara 1. sezonu ile gelen Tom Clancy’s Jack Ryan da Aksiyon , politikik gerilim harmanlanmış Daha önceleri yine aynı isimle sinema filmi ve oyunu yapılan karakter bu sefer bir dizi ile karşınızda. Tamda bu tür dizilerin gereği olan geniş oyuncu kadrosu ve farklı ülkelerde geçen hikayelerle şimdiden ikinci sezon onayını almış.

Konusu kısaca şöyle ;

Teröristler arası iletişimdeki bir paterni ortaya koyan CIA analisti Jack Ryan bir anda kendisini tehlike dolu bir operasyonun içinde bulur. Şüpheli banka transferleri fark eden Jack, durumu araştırdığında Avrupa ve Orta Doğu üzeirnden Amerika’ya karşı büyük çaplı bir terör saldırısı planlandığını fark eder ve uluslararası çapta tehlikeli bir kedi fare oyunu için güvenli masa başı işini ardında bırakmak zorunda kalır.Dizimiz suriye topraklarında ki teröristin peşine düşerken ister istemez türkiye topraklarınada uğruyor hatta dizinin bir bölümü sırf türkyede geçmekte fakat adana , incirlik üssü gibi mekanları  işlerken sanki bir orta doğu ülkesinden farksız gibi yansıtılmış. Türk oyuncuların ve türkçe konuşmaların olduğu sahneler görülmeye değer.


Fakat bunların hepsine rağmen dizini kalitesi bence bir homeland ı yakalayamıyor orta düzeyde kalıyor. Kendini izlettiyormu derseniz evet ilk sezon 8 bölümden oluşmakta olup bir günde bitirebilirsiniz.


Yorumlar

  1. elinize sağlık güzel bir blog, güzel bir paylaşım.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Durma sende düşünceni yaz ...!
(Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır.)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Altered Carbon Netflix

Altered Carbon  2018  yapımı siberpunk , bilimkugu türünde netflix dizisi; Richard K. Morgan tarafından kaleme alınan ve 2002 yılında yayımlanan siberpunk bilimkurgu romanı Altered Carbon, insan aklının bildiğimizden farklı şekilde geliştiği uzak bir gelecekte geçiyor.

Ücretsiz Blog servisleri

Çeşitli Blog Sağlıyıcıları Blogger.com - Dünyaca ünlü ilk blog sağlıyıcısı Google'ın satın alması ile dahada büyüdü 2,5 milyona yakın üyesi olduğu tahmin ediliyor. Türkçe desteği , ücretsiz Domain barındırma imkanı mevcut (Herkese Blogger'ı öneririm) Blog.com - Türkçe destekli bir başka blog sağlayıcı BlogYx.com - Yerleşik Chat box seçeneği mevcut Windows Live Spaces - Microsoft'un Blog servisi Hotmail,Msn ve Live Maille bütünleşik çalışıyor Terapad.com - Ücretli ve ücretsiz seçenekleri mevcut blog sağlayıcısı Blogging.com - İngilizce destekli blog sağlayıcı WordPress Destekli Ücretsiz Blog sağlıyıcıları WordPress.com - Hepimiz biliyoruz.Türkçe desteği mevcut Blogetery.com - Tema desteği , anti-spam uygulaması , Ücretsiz sub-domain imkanı BlogRox.com - 50MB of ücretsiz online alan iimkanı . Blogsome.com - WordPress MU platformlu blog sağlayıcı Edublogs.com - Başka bir Wordpress destekli blog sağlayıcısı Türk Blog Sağlıyıcıları Blogcu.com -

Zenfone Lollipop Güncellemesi

Asus otomatik güncelleme dağıtmadan önce Lollipop kaynak kodlarını kendi sitesinde yayınladı manuel kurulum için telefonunuzun modeline göre güncelleme dosyasını telefonunuzun kok dizinine indiriyorsunuz daha sonra otomatik bir uyarı alacaksınız ve kurulum başlayacak. Android Lollipop 5.0 güncellemesini;