Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Kredi notunuzu hemen öğreninKredi Notunuzu Hemen Öğrenin!

Yeni bir ev ya da yeni bir araba almak  çok sayıda kişinin ortak hayalleri arasında yer alıyor. Daha konforlu bir yaşam sürmek ya da yatırım yapmak amacıyla  ev ya da araba almak isteyenlerin ortak problemi ise yeterli miktarda nakit oranına sahip olmamalarıdır. Buna bağlı olarak hayallerin sürekli olarak ertelenmesi de gündeme gelebiliyor. Oysa kredi kullanarak  hayal ettiğiniz evi ya da arabayı daha fazla beklemeden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi bankalar farklı faiz oranları uygulayabiliyor ve kredi kullanmak isteyenlere farklı seçenekler sunabiliyor.  Ev kredisi ya da taşıt kredisi gibi en çok tercih edilen kredi ürünlerinde geri ödeme planı bakımından birbirinden farklı seçeneklerin sunulması
herkesin kendi gelir durumuna göre kredi ürünleri arasından seçim yapmasını sağlıyor. Ancak bildiğiniz gibi bankalar tüm kredi başvurularını onaylamıyor.  Özellikle kredi kullanabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması gerekir.


Dolayısıyla kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi notunuzu öğrenmeniz çok daha akılcı bir seçim olabilir. Kredi notunuzu öğrenmek için  uzun uğraşlar vermenize hiç gerek yok. Findeks internet sitesine tıklamanız durumunda kkb sorgulama işlemini pratik bir şekilde yapabilir ve siz de kredi notunuzu en kolay şekilde öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Neye Göre Belirlenir?

Çok sayıda kişinin banka kredisi kullanmak istediğinde karşılaştığı kredi notu kavramı  aslında herkesin bilmesi gereken konulardan biridir. Konu ile ilgili en çok merak edilen unsur kredi notunun nelere göre belirlendiği oluyor.  Kredi notunu belirleyen sadece tek bir unsur yok. Örneğin kredi ürünü ödeme alışkanlıkları kredi notunuzun % 35’ini  oluşturuyor. Mevcut hesap ve borç durumunuz kredi notunuzun % 35’ini etkileyen unsur oluyor. Kredi notunuzun % 11’lik bölümü yeni kredili ürün açılışlarına göre belirleniyor.
Bu ve benzeri bilgileri detaylı bir şekilde öğrenebilmek için internet sitesine tıklayabilirsiniz.
 Özellikle Findeks kredi notunu nerelerde kullanabileceğiniz konusunda bilgi sahibi olmanız hayatınızı epey kolaylaştırabilir.  Konu ile ilgili pek çok farklı sorunun yanıtını bulmanın en kolay yolu bu internet sitesi oluyor. Hemen tıklayarak açıklamalara ve içeriklere göz atabilirsiniz.