Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

CNBC-E'de Diziler Tam Gaz

Beklediğimiz mart ayı geldi ve yayınladığı ilk bölümden itibaren amerikada izleyici rekoru kıran HEROES dizisini sonunda internet sitelerinde indirmeye uğraşadan izleye bileceğiz.
Dizinin konusunu kısaca özetlersek "sıradan insanlar gibi olduğunu düşünürken, bir gün inanılmaz yeteneklerle uyanan" insanların hikayesini anlatıyor. Bir Japon, zamanı ve mekanı yönlendirebildiğini keşfeder. New York'lu bir ressam, geleceği resmedebilmektedir. Liseli bir ponpon kız, hiçbir şekilde yara almadığını keşfeder. Dul bir anne, güçlü bir ikinci kişiliğe sahip olduğunu farkeder. Asıl olan ise bütün bu insanların "insanlığı kurtarmak" adına yapmaları gereken görevleri vardır. Şuanda amerikada Heroes'un 18.bölümü yayınlanmakta biz biraz geriden takip edeceğiz ama bunada şükür diyelim.Bundan sonra her pazar saat 21,00 de cnbc-e de.
ilk bölüm özel gösterimi, cnbc-e'den bir gün önce, 3 mart akşamı e2'den izlenebilecekmiş.
Bir diyer dizmiz Prison Break 2.sezonu ile ekranlarımıza gelecek benim diziler arasında favorimdir kendileri.2006 yılında Altın Küre ödüllerinde Drama Dalında En İyi TV Dizisi seçilen Prison Break'i ise her perşembe saat 21,00 da izleyebileceğiz.İlk sezonu izlememiş olsanız dahi diziyi takip etmenizi öneririm.
İkinci sezonda Mahkumlar hapisten başarılı ile kaçar ve hepsi Charles Westmoreland'in Tooele, Utah'da gömdüğü 5 milyon doların peşine düşer. Ancak onları, FBI ajanı Alexander Mahone (William Fichtner) takip etmektedir.
Tabi arada Battlestar Galactica'da unutmayalım