Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

immortals - ölümsüzler

11.11.2011 tarihinde ülkemizde göstermi girecek olan İmmortals  300 spartalı yapımcılarının ellerinde beyazperdeye aktarılıyor. Görsel efekleri ve fantastik konusu ile dikkat çeken film son zamanlarda bir çok dev bütçeli filimler gibi 3D olarak izleye bileceğiz.

 Filim konusu kısaca şöyle ; Merhametsiz, kana susamış Kral Hyperion (Mickey Rourke) ve ölüm saçan Heraklion ordusu Yunanistan’ın her köşesini yakıp yıkmakta, çok uzun yıllardır kayıp olan Epirus'un yayını aramaktadır. Kral, yenilmez yaya sahip olduktan sonra
Olimpos'un Tanrıları'nı devirmek ve dünyanın tek hakimi olmayı planlamaktadır. Kral ve lejyonunun öne geçmek mümkün görünmemekte köyler tek tek yok edilmektedir. Taş ustası olan Theseus (Henry Cavill) Hyperion’un istilasında annesini kaybedince intikam yemini eder. Phaedra (Freida Pinto), Theseus ile karşılaştığında onun yıkımı durdurabilecek tek insan olduğunu anlar. Phaedra’nın yardımıyla Theseus yoldaş toplamaya başlar. Artık insanlığın geleceği için savaşmanın zamanı gelmiştir.
Aslında Film tanrılarla titanları geri çağırmaya çalışan King Hyperion arasında geçiyor. Yunan mitolojisine uzak olanlar ön bir bilgi alıp gitmesi iyi olur diye düşünüyorum =)