Bilgisiz.org / Bildiklerinizi de unutabilrisiniz ...

Wanted incelemesi

Wanted Tam anlamıyla bir aksiyon filimi ve başındaki +18 , şiddet ve korku öğeleri içerir uyarıları sonuna kadar hak ediyor. Filimin kadrosunda Morgan Freeman ve Angelina Jolie gibi iki önemli isim bulunmakta. Fakat esas karakterimizi James Andrew McAvoy canlandırıyor. Filimin konusu kısaca şöyle ;

Babası öldürülen Wesley Gibson’a (James McAvoy), babasının intikamını alma fırsatı teklif edilir. Kötü adamları yok eden bir suikastçi olarak ünlenen babası bir suikaste kurban gitmiştir. Babasının bıraktığı yerden yola devam etmeye kararlı olan Gibson, babasının ortağı Sloan’dan (Morgan Freeman) eğitim almaya başlar.

Filimin çekimleri Red One Digital kamera ile çekilmiş olup ilk defa bir sinema filimin de kullanılmış. Zaten filim içinde yavaşlatılmış çekimler fazlalıkta. Oyunculuklara gelirsek Morgan Freeman yine tepedeki önemli kişiyi oynuyor. Angelina Jolie ise yine cool takılıp son surat aksiyonun içinde yer alıyor.Birde özellikle olsa gerek çoğu yer aldığı filimde olduğu gibi yine poposunu görebiliyoruz =) Esas oğlanımız James Andrew ise baştan itilip kakılan sonradan içindeki canavarı dışarı çıkartılmış genci oynuyor. Evet bu filimi anlatırken en çok kullanacağımız kelime "Aksiyon" Bir aksiyon filimi istiyorsanız Wanted tam size göre hani "Full Action" derlerya sizi gerçekten aksiyona doyuruyor. Filim için de oldukça beyine giren kurşunlar ve işlemeli silahlar dikkat çekiyor. Filime son surat aksiyonla giriyoruz ve üçte birlik bölüme gelince biraz hikayenin içine girip ayrıntıları öğreniyoruz tabi daha sonra ritim yükseliyor ve son kurşun yerini bulunca filmimizde bitiyor. Tabi bazı yerlerde abartılı hareketler görebiliyoruz ama aksiyon sahneleri gerçekten sizi koltuğa yapıştırıyor. Sonuç olarak biz beyendik tamda böyle bir filim izlemek istiyorduk !
Puanımız: 7+8+8 = 7,6
Resmi web sitesi : www.wantedmovie.com/