Korsan Windowslar Kapanıyor

Microsoft, 20 Şubat'tan itibaren korsan kopya Windows sistemlerini internet üzerinden mimleyecek. Windows deneyimini farklılaştırmayı hedefleyen ve orijinal olmayan Windows kullanıcılarını uyaran WGA (Windows Orijinal Kullanım Avantajı) teknolojisi aktif hale gelecek.
Bu teknoloji, internet üzerinden Windows'un orijinal olup olmadığını doğrulayacak. Orijinal kullanmayanlar giriş ekranında ve masaüstünde kaldırılamaz bir uyarı notu görecekler.Boylece orjinal sürüm kullanmayanlar Internet üzerinden orijinal kurulum anahtarı veya orijinal yazılım CD'lerini satın almaları sağlanacak.Bildiğimiz gibi Sadece Windows XP'lerının orijinal olduğunu doğrulayan kullanıcılar, Internet Explorer 7.0, Windows Media Player 11 ve Windows Defender dahil olmak üzere birçok güncelleştirmeyi ücretsiz yükleyebiliyorlar.

4 Yorum:

pilaki dedi ki...

valla böyle birşey yaparsa kimsenin 100-150 ytl verip lisans alacağını zannetmiyorum..açık kaynak kodlu yazılımların ön plana çıkmaya başladığı şu günlerde linux'un kullanımının artması, kaçınılmaz bir gerçek..

yengeç dedi ki...

pilaki bende burdan linux'se sesleniyorum artık ses kartımı tanı bill amcadan kurtar bizi die...
Doru soyluyorsun ama bence onunda bir çaresi bulunur şahsen bana pc ile birlikte gelmiş yoksa gidipte para vermem yani ben bir kere linux kullandım beceremedim =) sen kullanıyormusn bilmiyorum....

pilaki dedi ki...

bu aralar pardus kullanıyorum..ama elime geçerse ubuntu'ya geçme planlarım var.

yengeç dedi ki...

hımm memnunmusun bende kurmak istiyorum ama güvenemiyorum işte kendimee
Bende 10 adet ubuntu cd var valla istersen vereyim diecem ama =)
yada surdan
https://shipit.ubuntu.com/login uye olup isteye biliosun
olmadı benimkilerden vereyim bir şekilde ???

Yorum Gönder

Durma sende düşünceni yaz ...!
Bazı HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. / Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır.

Popüler Yayınlar

***