Beyazperde'de Tasarim Değişikligi

Severek takip ettiğim hatta üye olduğum Beyazperde'yi yakın zamanda mynet bünyesine katmıştı. Tabi hemen değişiklikler göze çarpmaya başladı özellikle sitenin her yerine virus gibi yayılan reklam bannerları hatta bir ara durum okadar vahim diki sayfayı açtınızda dang diye kocaman reklam ekranınızı kaplıyor hiç bir şey yapamıyordunuz(firefox içinsöylüyorum) Bende durumu izah eden bir yazı yazdım mynete neyseki daha sonra düzeltildi. Şimdi ise o canım sitenin güzelim mavi rengini değiştirip anlam veremediğim bir gri tonunda karanlık bir şekle sokmuşlar. Beyenen çıkarma bilmem ama ben açıkcası hiç beyenmedim !

Eski Hali

8 Yorum:

umit dedi ki...

ben de az önce vizyonda ne var ne yok bakmak için girdim ve o fecahat tasarımı gördüm :(

hangi akılla o güzelim, herkesin alıştığı tasarımı değiştirdiler anlayamıyorum.

yengeç dedi ki...

@ümit mynet gibi bir şirket böyle tasarım yapıyorsa başka diğecek bir şey yok tüm şevkim kaçıyor siteye girince valla !!!

Özgün Savaş dedi ki...

eski hali daha güzel bence

Lyn dedi ki...

beyazperdeyi mavi - beyaz tasarımıyla, severek kullanırdım.

mynet'te tasarımdan anlayan birileri olsaydı; font kullanımında "tırnaklı" fontlar yerine; monitörden okumayı kolaylaştıran ve bu yüzden web tasarımında tercih edilen; "verdana" gibi düz fontlar seçerlerdi. haber sayfalarını takip etmek; font kullanımı ve bilinçsiz reklam yerleşimi yüzünden imkânsız hâle gelmişti. şimdi de mynet, bu tasarımla beyazperde'yi de öldürmüş oldu. renk seçimi, arayüz kullanımı tek kelimeyle korkunç. yazık olmuş...

minik bir kıyaslamaya gidersek; renk seçimini beğenmesem de en azından www.sinemalar.com'un bir (cezbedici görsel kimlik) karakteri var. o görünüşüyle beyazperde, yeni açılan sinema siteleri arasında maalesef kullanıcılarını yitirir, gider.

yengeç dedi ki...

evet malesef artık başka yerlere kayacaz zaten fazlada kapsamlı sinema sitesi yok bir elin parmaklarını geçmez

ottomene dedi ki...

valla bence mis gibi de olmuş sinema sitesine benzemiş.

doğancan dedi ki...

beceremiyorlar bu işi...

Yunus Emre Ercan dedi ki...

Evet Mynet bu aralar tüm aldığı siteleri batırıyor bence. Yumiyum.org u da almış logosunu felan değiştirmiş, önceden hep girerdim şimdi siteye giresim gelmiyo yaa...
Ama bu tema da o kadar kötü değil. Biraz daha iyi olabilirdi aslında ama ...

Yorum Gönder

Durma sende düşünceni yaz ...!
Bazı HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. / Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır.

Popüler Yayınlar

***