27. Istanbul Film Festiveli


Bazı Türk yapımcı ve yönetmenlerin de katılacağı ve 27 Nisan'a kadar sürecek Türk Film Günleri çerçevesinde "Yumurta", ""Yeni Bir Yurt Edinmek", "İklimler", "Adem'in Trenleri", "Kalbin Zamanı", "Beynelmilel", "Pardon", "İbret Olsun Diye", "Aletnea", "Devrimci Gençlik Köprüsü", "Mavi Gözlü Dev" ve "Zeynep'in Sekiz Günü" adlı filmler gösterime girdi..

Festivalin Ulusal Yarışma bölümünde “Yılın En İyi Türk Filmi” ödülü için jüri karşısına çıkan 12 filmleri sıralamak gerekirse:
* BEN X
* DARLING
** TEHLİKELİ OYUN
DIE WELLE
* LÜTFEN BAŞA SARIN
BE KIND REWIND
** YUMURTA
* GİTMEK
* BATAKLIK
MYRIN
* UMUT
NADZIEJA
* KADIN GİBİ GEÇTİ
TATT AV KVINNEN
* XXY
* HONEYDRIPPER
* OKUL YILLARIM
ERIK NIETZSCHE DE UNGE ÅR


**AL= Altın Lale ödülüne hak kazanan filmler oldu.

3 Yorum:

Adsız dedi ki...

sanırım bu blog un eksik tarafı kültür sanat konularında fazla başlığının olmamasıydı.ist film fest başlığı şaşırttı beni açıkcası... sayfada sanatsal konulara daha ağırlık verilse ( örneğin vizyon film tanıtımları, tiyatro kritikleri, konserler, sergiler vs ) daha ii ve faydalı olacağı kanaatindeim. . .

ch³-ch2²-cooh dedi ki...

önerin ve yorumun için cok tesekkür ederim .. bundan sonra daha ağırlık vermeye calısacağım kültür sanat erkinliklerine :)

misafir dedi ki...

tekip ettiğim bloglar arasında güzel bi blog ama tabii eksik olan taraflarıda mevcut.. blogda bir devamlılık sözkonusu değil! gönül isterki hergün yeni bir konuya değinin bizde okuyalım paylasalım :) son zamanlarda yazılan yazılarda gayet basarılı. emeğinize sağlık

Yorum Gönder

Durma sende düşünceni yaz ...!
Bazı HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. / Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır.

Popüler Yayınlar

***