Amerikan Halkının Durumu

Cnn muhabiri yolda çevirdiği kişilere basit(!) sorular soruyor ve aldığı cevaplar. Amerikan toplumunun içler acısı hali yorumsuz...

10 Yorum:

ottomene dedi ki...

türkiye de de yok değil böle insanlar:D ama büyüklükleriyle övünen amerikalıların biraz dünyadan haberleri olması lazım.

yengeç dedi ki...

en bomba israilin dinine müslim demesi =)

Fatih Arslan dedi ki...

Cidden dünyadan habersiz o kadar insan var ki, aklım almıyor. Böyle bir çalışma kayserideki yerel bir tv de yaptı. Aynı sonuçlar geldi. Dünya genelinde insanlar aptal bırakılmak isteniyor galiba.

Saf tüketim topluluğu, ne yaptığını irdelemeyecek, ulusunu milletini düşünmeyecek, önüne yemek koyacaksın yiyecek o kadar. Sorgulamayacak bile. Günümüzdeki matrix insan tohumları. Sanal bir dünyadaymış gibi yaşayacaklar.

süzgeç dedi ki...

muhakkak her ülkede böyle tipler vardır fakat konusu geçen ülke; kendilerini dünyanın efendisi zanneden bir ülke olunca daha da reklamı yapılmalı diye düşünüyorm

Goddess Artemis dedi ki...

@ fatih arslan:

Dünyayı yöneten ve erk'i elinde tutanların, ülke/millet ayırt etmeksizin insanları "bilinçli ve sistemli olarak aptal etmeye çalıştığı" konusunda haklısınız.

Ama bir de şu var; bireysel olarak uyanmak/uyanmayı istemek gerekiyor. Bu şuurluluk düzeyinin ne milletle, ne ırkla, ne dinle, ne lisanla ne de eğitimle alakası var.

Tıpkı verdiğiniz örnekte, yani ilk Matrix filminde Thomas Anderson/Neo'nun uyanmayı tercih etmesi gibi.

Korkarım, doğuştan gelen ve bilinçaltı yoluyla, yani istem dışı olarak, bunu yapabilecek kabiliyet ve donanıma sahip insan sayısı çok az olduğundan, seslerini duyuramıyorlar. Azınlıkta kalıyorlar, insanları aydınlatamıyorlar. Ya da toplum tarafından dışlanıp "deli, çılgın, abdal, münzevi, manyak" gibi sıfatlarla anılıyorlar.

@ yengeç:

Amerikalıların şuursuzluk düzeylerine dair en gerçekçi yaklaşımları Michael Moore'un filmlerinde ya da kitaplarında görebilirsiniz. Gerçekten çıldırtıcı olabiliyorlar. Bunlar da benden birkaç örnek:

* John Travolta Okullardaki Şiddet Eylemlerini Yorumluyor!

* Kürtaj konusunda Püriten Amerikalılar Kapışıyor

* George W. Bush Gece Nasıl Uyuyabiliyor?

* Tao Te Ching ve Gerçek Bilgelik hakkında

* Dr.Ölüm'ü Serbest Bırakan Amerikan Adalet Sistemi

* Michael Moore'a Ne Oldu?

* Virginia Tech ve Nasa Olayı

omerunal dedi ki...

Bide bizden bir görüntü vereyim çanakkale savaşıyla ilgili. Şehitlerimizin kemikleri sızlıyordur bunları görünce. http://www.youtube.com/watch?v=TzLdq1vqlNc

yengeç dedi ki...

@omerunal
malesef bizde koyun toplum yolunda ilerliyoruz inşallah bizler azınlıkda kalmayız

Mert Ulas dedi ki...

Hem bunu hem de çanakkale ile ilgili olanı daha önceden izlemiştim ve inanılmaz gerçekten. Sonra en büyük hatayı kendimin yaptığını anladım, her insanın standart bir bilgi birikimi olduğunu kabul ederek, sokakta yürüyen her insana bu gözle bakmanın asıl yanlış olduğunu anladım çünkü gerçek bundan çok uzakta.

costa dedi ki...

bu insanlara bir önerim var istanbula gelsin hepsi ve daha sonra boğaz köprüsünden aşağı atlasınlar.Hepsini geçtim adamın "biz nerdeyiz" demesi vardı bir yerde ve U ile başlayan ülkeye kendi ülkelerini şöyleyememeleri

volkanalabaz dedi ki...

Tamam kabul edilmeli ki çok salakça evet ama bu her ülkede var.Almanya’da da ve diğer büyük ülkeler’de de.Türkiye’de de sonuç pek değişmez bence ama ben herkesin salakça cevaplar verdiğini düşünmüyorum bu işler böyle adamlar dışarıya kendilerini attıkların da en salaklarını bulmuşlar ve bence gerçekte 500 kişiyle konuşmuşlarsa 100 kişisi bilmiştir.Ama gerçekten çok komik olanları var:) :)

Yorum Gönder

Durma sende düşünceni yaz ...!
Bazı HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. / Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır.

Popüler Yayınlar

***